نخستین گوشی مجهز به ۵G در اروپا برای کدام برند است؟

موبنا – با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فناوری‌های نوین و گسترش تلاش و فعالیت‌ شرکت‌های مختلف تکنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می‌توان گفت که یک ماراتن و رقابت تنگاتنگی میان این غول‌های تکنولوژی درگرفته است و هر یک از آن‌ها در تلاشند نخستین اپراتور و شرکت مخابراتی باشند که امکان دسترسی و بهره‌برداری از جدیدترین نسل از اینترنت ۵G را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند.
حالا مدیرعامل شرکت وان‌پلاس به تازگی اعلام کرده است که نخستین گوشی هوشمندی که در اروپا از فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G پشتیبانی می‌کند، به این برند تعلق خواهد داشت.
مدتهاست که شرکت‌های مختلف اعم از لنوو، وان‌پلاس، هواوی و غیره همگی از برنامه های خود برای رونمایی و عرضه یک گوشی هوشمند جدید که از فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G پشتیبانی می‌کند، خبر داده‌اند. این در حالیست که هنوز زمان مشخصی را برای عرضه آن اعلام نکرده‌اند.
از گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی به نظر می‌رسد که این محصول در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازارهای جهانی شود.
این در حالیست که قبلا لنوو اعلام کرده بود که نخستین گوشی هوشمندی که از این فناوری نسل پنجم اینترنت پشتیبانی می کند، از آن خودش است. حال باید منتظر ماند و دید که کدام یک از این برندهای معروف و فعال در حوزه تکنولوژی لقب نخستین موبایل مجهز به ۵G را به خود اختصاص می دهند.
از طرفی دیگر کریستیانو آمون، معاون ارشد کوالکام نیز در خصوص تولید این محصول خاطرنشان کرده که از همکاری با وان‌پلاس برای ساخت و عرضه گوشی‌های مجهز به فناوری شبکه ۵G در آینده نزدیک بسیار خرسندیم.
همچنین گزارش‌های وب سایت the verge حاکی از آن است که این شرکت چینی تولیدکننده موبایل اخیرا مذاکرات و گفتگوهایی را با برخی از اپراتورهای مخابراتی در اروپا آغاز کرده است تا در راستای هدف خود قدم بردارد و عرضه نخستین گوشی مجهز به ۵G در اروپا را به خود اختصاص دهد.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا