فید

گلکسی S10 سامسونگ در بسته ‌بندی «سازگار با محیط زیست»

مجله آنلاین موبنا – جعبه این گوشی‎های هوشمند و بسته‎بندی‎های داخل آنها به شکلی طراحی شده است تا تاثیر مخرب آنها بر محیط زیست کاهش پیدا کرده و منابع طبیعی کمتری در تولید آنها مصرف شود. برای مثال در حالیکه بسته بندی گوشی‎های قبلی سامسونگ شامل یک صفحه روکش، یک طبقه نگهدارنده و یک جعبه انتهایی می‏شد، گوشی گلکسی S10 تنها دارای همان جعبه انتهایی است. این سری از محصولات سامسونگ دارای یک بسته داخلی از جنس پالپ مولد (Pulp Mold) است که بهترین فضای قرار گرفتن را برای همه قطعات جانبی و دفترچه همراه گوشی فراهم کرده و در عین حال میزان دورریز جعبه را هم به حداقل می رساند. پالپ مولد یک ماده جدید در بسته بندی است که اساسا از مواد بازیافتی مانند روزنامه‎ باطله، کاغذ و دیگر مواد مشابه تولید می شود. این ماده بسیار نازک اما درعین حال محکم و انعطاف پذیر و البته کاملا قابل بازیافت است.

از جمله تغییرات سبز دیگر در بسته بندی پرچمدار جدید سامسونگ می‎توان به جانشین کردن بسته‎های پلاستیکی با مواد کاغذی و همینطور مات کردن روکش شارژر دستگاه اشاره کرد. زیرا روکش‏های براق قبلی نیازمند استفاده از یک لایه محافظ پلاستیکی بود.

در چند سال اخیر شرکت سامسونگ الکترونیکس بصورت مداوم استفاده خود از مواد سازگار با محیط زیست را در بسته بندی دستگاه‏های همراه افزایش داده است. در سال 2013 سامسونگ اولین بسته بندی 100% بازیافتی خود را معرفی کرد که کاملا از کاغذهای دورریز ساخته شده بود. سال بعد از آن هم اولین جعبه تاشونده 100% کاغذی و قابل بازیافت را معرفی کرد. در سال 2015 این شرکت اقداماتی را برای ساده کردن طراحی بسته بندی دستگاه های موبایلی خود برداشته و سال بعد از آن شروع به استفاده از مواد طبیعی در بسته بندی‎های پلاستیکی کرد. در سال 2017 و 2018 صفحه‎های نگهدارنده از جنس پالپ مولد را معرفی کرد و نهایتا امسال برای اولین بار از بسته بندی بدون پلاستیک برای گوشی‏های سری گلکسی S10 خود استفاده کرد.

لیسوب بائک، معاون Reliability Group در بخش موبایل سامسونگ می‏گوید «ما از مرحله طراحی سری گلکسی S10 همواره متعهد بودیم مواد سازگار با محیط زیست را مورد استفاده قرار دهیم. ما همچنان به حمایت از تلاش‎های بین المللی برای حفظ زمین و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست در محصولات بیشتر، ادامه خواهیم داد».

برای آشنایی بیشتر با خصوصیات بسته بندی جدید سری گلکسی S10 سامسونگ به اینفوگرافی زیر مراجعه کنید:

 

گلکسی S10 سامسونگ در بسته ‌بندی «سازگار با محیط زیست»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا