بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400

آیا برای تبادل این ارزهای دیجیتال نیز صرافی‌های سنتی دست‌اندرکار هستند؟ پاسخ منفی است، چرا که برای انجام این گونه از تبادلات اینترنتی، به بستری متفاوت نیاز است و حضور رو به رشد صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال در سال‌های اخیر گواهی بر ضرورت کار با آن‌ها در این حوزه است.

این صرافی‌ها، ارائه‌دهندۀ راهکارهایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال بوده و فضایی در تبادلات اینترنتی فراهم می‌کنند که به مشتریان اجازه می‌دهند تا رمزارزهای خود را با سایر دارایی‌ها، مانند پول عادی یا سایر ارزهای دیجیتال معامله کنند و حتی بعضی از آن‌ها، در ازای ارزهای دیجیتال، کارت‌های اعتباری، حواله‌های عادی یا سایر شکل‌های پرداخت را نیز می‌پذیرند.

در صفحه خرید و فروش ارز دیجیتال تبدیل آمده‌است:
«ارزهای دیجیتال که در سال ۲۰۱۰ با بیت‌کوین هویت پیدا کرده و تحولی در حوزه مالی ایجاد کردند، تا به امروز با گسترش کاربرد‌هایشان در حال رشد فزاینده بوده و هستند. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از تنها ۵ میلیارد در سال ۲۰۱۴، به ۳٬۰۰۰ میلیارد در سال ۲۰۲۱ رسیده که معادل حدود ۶۰٬۰۰۰ درصد رشد است.در این میان ارز‌ها خود به حوزه‌های مختلف از جملهNFT، متاورس، مالی، انتقال فایل، هوش مصنوعی و غیره تقسیم می‌شوند و هر حوزه بر حسب کاربری‌هایش در زمان‌هایی بیشتر از سایر حوزه‌ها رشد می‌کند».

یکی از معروف‌ترین نمونه‌های جهانی صرافی‌های ارز دیجیتال، Binance است که در سال 2017 با تمرکز بر تجارت آلت‌کوین تأسیس شد و از نوامبر 2021، بر فضای مبادلات جهانی تسلط پیدا کرد و روزانه بخش قابل توجهی از حجم معاملات ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. بایننس بیش از 50 ارز دیجیتال مختلف را برای معامله ارائه می دهد و گزینه خوبی برای افرادی است که خواهان نمودارهای پیشرفته هستند.

خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران به چه صورت انجام می‌شود؟

خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران به چه صورت انجام می‌شود؟

اما کار با بایننس برای ایرانیان یک نکته منفی بزرگ دارد. از آنجایی که بایننس، تنها واریز دلار آمریکا توسط کاربران را مجاز می‌داند و پاسپورت ایرانی را نیز در احراز هویت به رسمیت نمی‌شناسد، کار با آن برای ایرانیان، مشکلاتی را ایجاد می‌کند و این مشکل برای کاربران ایرانی، تنها منحصر به کار با صرافی بایننس نیست! تقریبا اکثر صرافی‌های خارجی بحث احراز هویت را یک «باید» در مراحل کاری خود می‌دانند و از طرفی هم پاسپورت ایرانی را معتبر نمی‌دانند.

البته تعدادی از صرافی‌های ارز دیجیتال، خرید بیت کوین بدون احراز هویت را مطرح کرده‌اند، اما همچنان غالب صرافی‌های این حوزه، بر انجام پروسۀ احراز هویت اصرار دارند. در واقع، بعد از مرحلۀ تعیین هویت است که شما مجاز به همکاری با صرافی در انجام مبادلات رمزارزی خود خواهید بود.

بنابراین، بالطبع روال جهانی خود، در ایران نیز اولین مرحله برای شروع کار با یک صرافی ارز دیجیتال معتبر، ثبت‌نام در وب‌سایتِ صرافی و شروع کارهای احراز هویت است. پروسۀ احراز هویت به منظورِ ایجاد محیطی امن برای تبادلات ارز دیجیتال کاربران و جلوگیری از هرگونه معاملات غیرقانونی انجام می‌شود. بعد از انجام مراحل احراز هویت، شما می‌توانید بصورت آنلاین خرید و فروش‌ خود را آغاز کنید

صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی چه ویژگی‌هایی دارند؟

صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی چه ویژگی‌هایی دارند؟

برای اینکه بتوانیم به یک صرافی اعتماد کنیم و معاملات ارز دیجیتال خود را به او بسپاریم، باید نکاتی را در نظر بگیریم. فاکتورهایی چون: تنوع ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط صرافی، میزان کارمزد دریافتی آن، پشتیبانی و مسائل امنیتی در نظر گرفته شده در معاملات از سوی صرافی، امنیت اطلاعات کاربران، و نحوه ورود تومان به معاملات در کار با این صرافی‌ها.

اگر بخواهیم این موارد را بسط دهیم، باید گفت که اولین نکته در اعتبار یک صرافی‌ خوب ارز دیجیتال، امکان انجام خرید و فروش ارز دیجیتال با کارمزد کم و داشتنِ ملاحظات امنیتی قوی است. همچنین مهم است که به تنوع ارزهای پشتیبانی‌شده از سوی صرافی و نحوه قیمت‌گذاری آن‌ها توجه داشته باشید. در نهایت هم پشتیبانی یک صرافی در زمان انجام مبادلات کاربران یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب آن صرافی است.

از امکاناتی هم که صرافی‌های معتبر در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند، کیف پول دیجیتال یکی از گزینه‌های مهم است.این کیف‌پول‌ها، راه‌حلی دیجیتالی برای ذخیره و مدیریت امن دارایی‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال هستند که به کاربران این امکان را می‌دهند تا ارزهای دیجیتال خود را خرج، دریافت و معامله کنند. تخصیص کیف پول دیجیتال به کاربر، بعد از پروسه احراز هویت و عضویت در صرافی انجام می‌شود. 

در ادامه این مقاله، توضیحی در رابطه با چند صرافی‌ معتبر داخلی که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید، ارائه شده است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی 1400 کدامند؟

صرافی تبدیل

صرافی تبدیل یک صرافی آنلاین و امن ایرانی برای خرید و فروش بیت‌کوین و تبادل سایر ارزهای دیجیتال به صورت تخصصی است. در پلتفرم تبدیل، کاربران می‌توانند با ثبت‌نام و احراز هویت، به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند و دارایی خود را در کیف پول اختصاصی خود مدیریت کنند. هدف تبدیل آن است که کاربران ایرانی بتوانند در کمال آسانی و امنیت، بدون واسطه، با یک‌دیگر به معامله بپردازند.

تبدیل با پشتیبانی از بیشترین رمزارز در بازار معاملاتی ایران و ارائه‌کردن ابزارهای معاملاتی حرفه‌ای، آمده‌است که نیاز کاربران ایرانی را مرتفع کند تا از دشواری‌های صرافی‌های خارجی و محدودیت‌ها خلاص شوند و به‌راحتی بتوانند واریز و برداشت تومانی و خرید و فروش ارز دیجیتال داشته‌باشند.

صرافی ارز دیجیتال تبدیل، بیشترین تنوع ارزی در بین بازار‌های معاملاتی ایران را با بازار‌های ریالی و تتری دارد و فعالیت‌هایی نظیرِ خرید بیت کوین، تتر و شیبا به راحتی در آن امکان‌پذیر است.

صرافی تبدیل، بخشی از فضای وب‌سایت خود را به امر آموزش کاربران اختصاص داده است (آکادمی تبدیل) و برای کاربرانی که به تازگی وارد این عرضه شده‌اند، امکاناتی را برای آموزش و یادگیری فراهم کرده است و همین امر، تعامل کاربران تازه‌وارد با این صرافی را به امری آسان و کاربردی تبدیل کرده است.

صرافی نوبیتکس

نوبیتکس در سال ۹۶ توسط تیمی از فارغ التحصیلان دانشگاه شکل گرفت و اکنون بیش از سه سال از فعالیت رسمی آن می‌گذرد.

نوبیتکس سعی دارد تا خدمات خود را بدون مشکل به کاربران ارائه داده و امنیت معاملات آن‌ها را تضمین کند.این صرافی با فراهم آوردنِ محیطی ساده و کاربردی برای کار با رمزارزها، طیف متونعی از ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد.

در صرافی نوبیتکس، معامله رمزارزها با تومان امکان‌پذیر بوده و برداشت از کارت‌های بانکی شتاب نیز انجام‌پذیر است. البته در این صرافی نیز  شما پس از تکمیل و تأیید حساب کاربری و همچنین شارژ حساب خود، قادر خواهید بود تا به مبادلات ارز دیجیتال خود بپردازید.

صرافی والکس

صرافی والکس در ابتدا به پوشش ارزهای شاخص و پرتراکنشی مانند بیت کوین و اتریوم پرداخت و در نظر دارد در آینده ارزهای بیشتری را در بازار معاملات خود پشتیبانی کند. این صرافی، سعی دارد تا با ارائۀ امکانات مناسب، شرایط سهولت و امنیت در خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای کاربرانش فراهم کند.

سخن آخر

برای کاربران ایرانی، همکاری با صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی، بهترین راهکار برای ورود به حوزۀ معاملات ارز دیجیتال است و امکاناتی نظیر ارائۀ تعداد متنوعی رمرارز و راحتی کار با تومان در معاملات، از نکاتی است که باید حتما در انتخاب صرافی ایرانی لحاظ می‌شود. به منظور کمک به یافتن این صرافی‌ها، این مقاله سعی دارد تا شما را با تعدادی از این صرافی‌های معتبر داخلی آشنا کند. صرافی‌هایی که با اعتبارشان، امنیت معاملات شما را تضمین می ‌کنند.