کاهش ۲۰ درصدی خرید و فروش مسکن در اسفند ۱۴۰۰

کاهش ۲۰ درصدی خرید و فروش مسکن در اسفند ۱۴۰۰

بر مبنای گزارش بانک مرکزی، میانگین قیمت مسکن تهران در اسفندماه سال ۱۴۰۰ نسبت به ماه گذشته ۶ درصد افزایش یافت در حالی که تعداد معاملات با کاهش ۲۰ درصدی مواجه شد.

به‌روزترین‌ها– گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اسفندماه سال ۱۴۰۰ برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شد.

بر مبنای این گزارش میانگین قیمت مسکن در تهران طی اسفندماه سال گذشته به ۳۵ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید. بر این مبنا در اسفند سال ۱۴۰۰ نسبت به ماه گذشته شاهد افزایش ۶ درصدی قیمت مسکن در تهران بوده‌ایم.

در معاملات اسفند ماه، گران‌ترین واحدها مربوط به خانه‌های منطقه یک شهرداری تهران بود؛ میانگین قیمت مسکن در این منطقه ۷۷میلیون و ۴۶۵هزار تومان بود؛ همچنین منطقه ۱۸ شهرداری نیز مانند ماه‌های گذشته ارزان‌ترین منطقه از لحاظ قیمت مسکن بود و میانگین قیمت مسکن در این منطقه ۱۶میلیون و ۵۶۴هزار تومان محاسبه شده است.

این گزارش می‌افزاید، اجاره بهای مسکن نسبت به اسفند ۹۹ در شهر تهران ۴۵.۸ درصد افزایش یافته است، همچنین در اسفند ۱۴۰۰ تعداد ۶۸۳۴ فقره معامله در شهر تهران انجام شد که نسبت به بهمن ماه کاهشی ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 منبع: فارس