قیمت جهانی طلا از مرز ۱۷۰۰ دلار گذشت

قیمت جهانی طلا از مرز ۱۷۰۰ دلار گذشت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۷۰۰ دلار و ۱۴ سنت رسید.

به‌روزترین‌ها– قیمت طلا بیش‌از 2 درصد در روز دوشنبه به‌خاطر پایین آمدن ارزش دلار آمریکا و همچنین کاهش نرخ سود اوراق قرضه‌ خزانه‌داری این کشور افزایش یافت. نقره هم بیشترین افزایش قیمت را از اواخر 2008 تجربه کرد.

قیمت هر اونس طلا در روز دوشنبه با یک افزایش 2.3 درصدی به 1698 دلار و 48 سنت رسید که بیشترین افزایش روزانه آن از هشتم مارس را نشان می‌داد. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد افزایش به 1700 دلار و 14 سنت رسیده‌ است.

سرمایه‌گذاران شرایط قیمت پایین طلا در ماه سپتامبر را تجربه کرده‌اند و حالا زمان بهره‌گیری از این فرصت است، مخصوصاً برای آن‌هایی که سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در فلزات گرانبها ندارند و آن را در زمان پایین بودن قیمت می‌خرند و با بالا رفتن قیمت می‌فروشند.

پایین آمدن ارزش دلار قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تقاضا از سوی آنها را بالا برده‌است. نرخ سود ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته رسیده و از تقاضا برای طلا حمایت کرده‌است.

برخی تحلیلگران عقیده دارند فدرال‌رزرو آمریکا احتمالاً روند افزایش نرخ بهره را آرام‌تر خواهد کرد که به نفع طلا خواهد بود. بالا بردن نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا جهت مهار تورم تقاضا برای کالاها را پایین آورده و باعث کند شدن روند رشد تولید کارخانه‌ای در آمریکا شده‌است. به‌این‌ترتیب تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن بالا رفته‌است.

قیمت نقره امروز با 1.05 درصد افزایش به 20 دلار و 81 سنت رسید و پلاتین با 0.57 درصد افزایش 908 دلار و 48 سنت معامله می‌شود.

 منبع: تسنیم