اخبار برگزیدهبورس

رشد بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات دوشنبه

به‌روزترین‌ها– شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با رشد بیش از ۳ هزار واحدی مواجه شده است، در ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای که از بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۱,۷۴۱ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین هفتگی، ۱۹% افزایش داشته است. اما نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین ماهانه، افزایش قابل توجهی نداشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۴۹۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز برای دومین روز متوالی بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۵۸ میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲۶۰ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای سومین روز متوالی با ثبت رقم ۱۲۳ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۱۴۴ میلیارد تومان است که کاهش ۲۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۷۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۳۴۰ میلیارد تومان قرار دارد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا