ضرب و عرضه سکه‌های جدید به بازار/ آغاز معاملات شمش طلا از روز چهارشنبه

به‌روزترین‌ها– «محمدرضا فرزین» با اعلام سیاست‌های جدید بانک مرکزی در حوزه طلا و سکه، اظهار کرد: بانک مرکزی به دنبال تعدیل قوانین مربوط به واردات طلای کشور است؛ همواره تلاش داشتیم ذخایر طلای کشور افزایش یابد. اقدامات اخیر باعث افزایش ذخایر ارز و طلای کشور شد. تصمیم جدید ما این است که از چهارشنبه ۲۷ دی ماه ۱۴۰۲ طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه شود.

وی با اشاره به حضور در مرکز نشر اسکناس و ضرب سکه بانک مرکزی گفت: سکه جدیدی در دستور کار این مرکز است که به بازار عرضه می شود؛ سکه های جدید بدون تاریخ و به صورت تمام بهار آزادی با طرح جدید ضرب شده است.

رییس کل بانک مرکزی تأکید کرد: از امروز عرضه طلا به بازار افزایش می یابد و این افزایش عرضه از طریق ضرب سکه های جدید و عرضه سکه های قبلی انجام می شود.

فرزین با تأکید بر اینکه سکه های جدید بانک مرکزی با با سکه های قبلی ضرب شده تفاوت هایی دارد، تصریح کرد: توان ضرب روزانه ۲۰ هزار سکه را داریم. فعلا با ضرب سکه تمام کار را شروع می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مرکز مبادله ایران بستر مبادله طلا هم است و برنامه بانک مرکزی تقویت این مرکز است، گفت: فعلا قصد عرضه شمش در مرکز مبادله ایران داریم؛ مقررات این کار در روزهای اخیر نهایی شده است، اگر بخواهیم سکه هم عرضه کنیم در آینده تصمیم گیری می کنیم.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا