گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با سطح کیفی دوربین Huawei Mate20 در لیست DxOMark شدت گرفته‌است

گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با سطح کیفی دوربین Huawei Mate20 در لیست DxOMark شدت گرفته‌است

در کنفرانسی که در شانگهای چین برگزار شد هواوی به طور رسمی خبر آغاز فروش سری Huawei Mate20 در بازار برخی کشورهای خاورمیانه را اعلام کرد.

موبنا – به گزارش موبنا، با توجه به اینکه گوشی‌های سری Huawei Mate20 در لندن رونمایی شده بودند،بسیاری از مشتاقان و رسانه‌ها در انتظار انتشار لیست جدید DxOMark هستند تا جایگاه جدید گوشی‌های پرچم دار سری Huawei Mate را در این لیست ببینند. در کنفرانس مذکور هواوی ادعا کرد امتیاز سری Huawei Mate20 در DxOMark رکورد جدیدی را در این لیست ثبت خواهد کرد، رکوردی که احتمالاً بسیاری از رقبا را حیرت زده می‌کند.
به هر حال شرکت DxOMark دیر یا زود لیست مربوط به ارزیابی دوربین های سری Huawei Mate20 را منتشر خواهد کرد اما نکته جالب توجه این است که بهترین رکورد با ۱۰۹ امتیاز هم اکنون نیز متعلق به یکی از محصولات شرکت هواوی یعنی Huawei P20 Pro است و برندهای دیگر با اختلاف چند امتیازی پس از این مدل ایستاده‌اند.
گمانه‌زنی‌ها در ارتباط با سطح کیفی دوربین Huawei Mate20 در لیست DxOMark شدت گرفته‌است
هواوی همچنین در مراسم رونمایی از سری Mate 20 لیستی از ویژگی‌های بی رقیب این گوشی‌ها را معرفی کرده که در این بین می‌توان به سخت افزارهای به کار برده شده در دوربین این گوشی‌ها اشاره کرد. برای مثال Huawei Mate 20 Pro با استفاده از سنسور زاویه باز ۴۰ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8 ، سنسور زاویه باز ۲۰ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 و همچنین لنز تله فوتوی ۸ مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 قادر است تا سه برابراز زوم اپتیکال پشتیبانی کند. از دیگر ویژگی های بی نظیر این گوشی میتوان به قابلیت عکس برداری از فاصله ۲.۵ سانتی متری، همچنین به کارگیری هوش مصنوعی برای تصویر برداری بهتر همراه با تنظیمات اتوماتیک نور، رنگ و غیره اشاره کرد.
در مقابل Huawei Mate 20 Pro با امکان پشتیبانی از دوربین ۲۴ مگاپیکسلی به هوش مصنوعی، مدل‌سازی در لحظه و تجربه کاربردی واقعیت افزوده یا AR مجهز شده است. از دیگر ویژگی‌های بی‌نظیر این گوشی می‌توان به قابلیت تشخیص چهره سه بعدی و اثر انگشت به صورت هم‌زمان اشاره کرد.