فین تک و فناوری

کسب رتبه «کاملا مطلوب» بانک مسکن در ارایه محصولات کارتی

مجله آنلاین موبنا – به گزارش موبنا به نقل از هیبنا، گزارش ها حاکی از آن است که در سال 1395 بانک مرکزی بخشنامه ای را مبنی بر اساس استاندارد و بخشنامه موصوف صادر کرد، که بانک ها تا تاریخ 31 فروردین سال 97 کلیه محصولات کارتی خود را بر اساس استاندارد و بخشنامه موصوف صادر کنند.

بر این اساس طی مدت اخیر بانک مسکن نیز با پایش کارت ها و محصولات کارتی خود و با اعمال اصلاحات لازم نسبت به انطباق با این بخشنامه اقدام کرد. در نتیجه بانک مرکزی در تاریخ 25 فروردین با ارایه گزارش عملکرد سال 97 شبکه بانکی، شرایط انطباق بانک ها با بخشنامه مذکور را ارزیابی کرد. بر اساس این ارزیابی صورت گرفته، بانک مسکن دارای رتبه «کاملا مطلوب» در این خصوص بوده است.

ساسان شیردل، مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در گفت و گو با «هیبنا» به تشریح این موضوع پرداخت. این مقام مسوول در بانک مسکن با تاکید بر این موضوع که در شبکه بانکی کشور، برخی محصولات کارتی مانند بن کارت، کارت هدیه و سایر کارت های بانکی وجود دارد، گفت: نکته مهم این است که این کارت ها بر اساس استانداردهای مشخص شده بانک مرکزی قرار گیرد.

شیردل دو نکته را در این خصوص مهم دانست و گفت: نخست این که باید یک مکانیزم مشخص در بانک ها وجود داشته باشد که کارت های ایجاد شده استانداردهای بانک مرکزی را رعایت کند و موضوع دوم این است که بانک ها از تراکنش هایی که خارج از استانداردهای موجود در بانک مرکزی است، جلوگیری کنند.

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد: بانک مسکن مطابق گزارش بانک مرکزی عملکرد مطلوبی را ثبت کرده و مغایرت های آن صفر درصد اعلام شده است. او افزود: این گزارش عملکرد به شکل ماهانه توسط بانک مرکزی پس از رصد تراکنش ها به بانک مسکن ابلاغ می شود و این رویه در ماه های گذشته نیز وجود داشت.
او در پایان با تاکید بر این موضوع که بانک مسکن تمام تلاش خود را برای افزایش کیفیت خدمات به مشتریان انجام داده عنوان کرد که با تلاش همکاران در این بانک، این جایگاه حفظ خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا