افزایش لحظه‌ای قیمت خودروهای صفر در بازار

افزایش لحظه‌ای قیمت خودروهای صفر در بازار

قیمت خودروهای صفر در بازار خودروی کشور از ابتدای سال به صورت لحظه‌ای درحال افزایش است. علت افزایش قیمت چیست؟

به‌روزترین‌ها– خودروهای صفر داخلی در بازار کشور از اواسط فروردین ۱۴۰۱ به شکل لحظه‌ای افزایش قیمت داشتند.

علت چیست؟

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: قیمت سایر اقلام نیز از ابتدای سال با سرعت بالا در حال افزایش است. این افزایش قیمت به طور کامل ارتباطی با صنعت خودروسازی کشور ندارد. به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین و عملی نشدن وعده‌های دولت از عوامل افزایش قیمت است.

او توضیح داد: مسئولان دولتی با وعده‌هایی که در شش ماه اخیر دادند، باعث افزایش توقعات شده‌اند. با رسیدن سال جدید، هیچ یک از وعده‌ها محقق نشدند. بازار خودرو نیز در سال گذشته در رکود شدیدی به سر می‌برد. خریداران برای خرید خودرو به امید بهبود اوضاع و به نتیجه رسیدن مذاکرات دست نگه داشته بودند. اما با توجه به طولانی شدن فرایند مذاکرات و به نتیجه نرسیدن آن، سرمایه‌های سرگردان شروع به حرکت می‌کنند.

کاکایی ادامه داد: در ایران پول سرگردان زیاد است. افراد نیز برای جلوگیری از کاهش ارزش پول‌شان در بازاری سرمایه‌گذاری می‌کنند که مناسب باشد. بازار خودرو، بازاری مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

درآمد دولت ۱۰ برابر شد!

این کارشناس خودرو افزود: درآمد نفتی کشور افزایش ۱۰ برابر شده است. همچنین چندین میلیارد دلار به کشور در حال بازگشت به کشور است. پس انتظار می‌رود درآمد دولت ۱۰ برابر شود. اما هنگامی که مشاهده می‌شود تاثیری در وضعیت کنونی نداشه است، سرمایه‌گذار نتیجه می‌گیرد تورم درحال افزایش است و باید به سمت کالای سرمایه‌ای برود. اگر این اتفاقات مدیریت نشود، همه اقلام به صورت شتابان افزایشی می‌شود.

 منبع: تجارت نیوز