دلیل اختلال در دستگاه‌های پوز نانوایان

به‌روزترین‌ها– محمد سلیمانی، با اشاره به ایرادهای نرم‌افزاری دستگاه‌های پوز نانوایان، گفت: این دستگاه‌ها بی‌سیمی هستند از این رو آنتن‌دهی آنها وابسته به سرعت اینترنت است و اختلال‌های اخیر در اینترنت در عملکرد این دستگاه‌ها تاثیر مستقیم گذاشته است؛ نانوایان و مردم باید حداقل چند مرتبه کارت خود را در این دستگاه‌ها بکشند تا ارتباط برقرار شود.

وی با بیان اینکه گرمای نانوایی‌ها سرعت این دستگاه‌ها را کند کرده است، تصریح کرد: پشتیبانی این دستگاه‌ها ضعیف است و نانوایان برای سفارش رول باید چندین مرتبه با بانک عامل تماس برقرار کنند.

این فعال صنفی با اشاره به قید نشدن گزینه‌ سایر مصارف از جمله کبابی‌ها، نذری نان و خرید نان برای هیات‌های نذری، اذعان کرد: این ایراد به طرح وارد شده است که کبابی‌ها که نان در حجم بالا خریداری می‌کنند چگونه نیازشان را نانوایان تهیه کنند؟ بعد از بررسی‌های انجام شده در نهایت وزارت اقتصاد مقرر کرد محدودیتی برای فروش نان برای کبابی‌ها وجود ندارد اما هنوز مکانیزم فروش برای نان در حجم بالا تعریف نشده است.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی ادامه داد: برخی از نانوایان با اتحادیه تماس می‌گیرند که سفارش پخت نان برای یک هیات را پذیرفته‌اند اما برای آنها روشن نیست که چگونه هزینه آن را وصول کنند؟ اینجاست که دوباره به دستگاه‌های پوز غیر بانک سپه مراجعه می‌کنند.

سلیمانی با اشاره به برخی از اختلاف حساب‌ها در نانوایان، بیان کرد: برخی از نانوایان بعد از محاسبه پایان روز به این نتیجه رسیدند که مبلغی در حساب آنها واریز نشده است آنها برای وصول پول باید چندین مرتبه به بانک مراجعه کنند و بررسی این موضوع زمان‌بر است؛ بانک به نانوایان اعلام کرد که اختلاف حساب ناشی از اقدامات آنها در راستای  بروزرسانی سیستم‌ها بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای خرید نان مورد نیاز اتباع خارجی در این طرح راهکاری اندیشیده شده است؟ گفت: در جایگاه‌های سوخت کارت‌ تعبیه شده است که اگر به هر دلیلی خریدار کارت سوخت همراهش نباشد از طریق آن کارت نیازش را تامین کند؛ قرار است که کارتی به نانوایان داده شود که آنها در شرایط اضطرار از آن استفاده کنند اما تا امروز چنین کارتی به دست نانوایان نرسیده است.

به گفته این فعال صنفی؛ از ۹۵۰ نانوای سنگکی در تهران ۲۸۰ واحد هنوز مجهز به این دستگاه‌ها نشدند؛ و حدود هزار واحد از نانوایان سنتی نیز مجهز به این دستگاه‌ پوز نشدند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی در پاسخ به این پرسش که آیا نانوایان موافق مجهز شدن به دستگاه‌های پوز هوشمند هستند؟ خاطر نشان کرد: حدود یک هفته‌ای این دستگاه‌ها با چالش‌های جدی مواجه بودند از این‌رو نانوایان رغبت چندانی برای استفاده از این دستگاه از خود نشان ندادند.

وی در پایان بیان کرد: نانوایان به دنبال نرخ نامه جدید هستند و بناست که تا پیش از اعلام نرخ‌نامه جدید بانک ۱۵ درصد سود به نان بدهند که  متاسفانه این دستورالعمل  هم به‌صورت جامع برای کلیه نانوایان اجرا نمی‌شود.

 منبع: ایلنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا