ادامه سیر نزولی قیمت ارز در بازار

ادامه سیر نزولی قیمت ارز در بازار

سیر نزولی قیمت ارز درحالی امروز نیز ادامه دارد که هم‌اکنون قیمت دلار به نیمه کانال ۲۹هزار تومان رسیده است و آن‌طور که دبیرکل کانون صرافان می‌گوید احتمال سقوط قیمت دلار به کانال ۲۸هزار تومان وجود دارد.

به‌روزترین‌ها– سیر نزولی قیمت ارز که از ابتدای هفته آغاز شده است درحالی همچنان ادامه دارد که هم‌اکنون قیمت دلار به نیمه کانال 29 هزار تومان بازگشته است و آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز در طول ساعات و روزهای آینده وجود دارد.

به‌گفته صراف‌های حاضر در خیابان فردوسی از ابتدای هفته جاری میزان فروشنده‌ها در بازار بسیار بیشتر از خریداران ارز شده و همین امر نیز احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بازار را بالا برده است.

فعالان بازار می‌گویند: افزایش عرضه ارز در روزهای اخیر موجب شتاب بیشتر کاهش قیمت‌ها در بازار ارز شده است. قیمت دلار که هفته قبل بالای 31 هزار تومان در نوسان بود امروز به 29 هزار و 500 تومان رسیده است.

کامران سلطانی‌زاده دبیرکل کانون صرافان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره وضعیت بازار ارز در روز جاری این‌طور توضیح داده است: طبق پیش‌بینی‌ها روند نزولی قیمت‌ها در بازار همچنان ادامه دارد و با ادامه این فرایند احتمالاً به‌زودی باید شاهد بازگشت قیمت دلار به کانال 28 هزار تومان باشیم.

او تأکید دارد: وضعیت بازار ارز طبق پیش‌بینی هفته‌های گذشته و با توجه به خبر‌های مثبت برجامی و سیاست‌های اثرگذار بانک مرکزی، همچنان با کاهش نرخ انواع ارز همراه است، در این شرایط مردم بیشتر فروشنده ارز هستند و این روند باعث کاهشی شدن نرخ‌ها شده است.

به‌گفته فعالان بازار ارز، در روز‌های اخیر هم‌سو با سیاست‌های اثرگذار بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز، انتظارات تورمی نیز با کاهش همراه شده است؛ در نتیجه خبری از صفوف خرید نیست و در مقابل سمت عرضه ارز تقویت شده است.

 منبع: تسنیم