افت ادامه‌دار شاخص بورس

افت ادامه‌دار شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران امروز (دوشنبه، ۲۸ شهریورماه) با چهار هزار و ۹۵ واحد کاهش، در ارتفاع یک ‌میلیون و ۳۷۳ هزار واحدی ایستاد.

به‌روزترین‌ها– شاخص هم‌وزن با یک‌هزار و ۶۹۸ واحد کاهش به ۴۰۰ هزار و ۲۱۲ واحد و شاخص قیمت با یک‌هزار و ۱۵ واحد افت به ۲۳۹ هزار و ۳۸۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، سه‌هزار و ۳۸۶ واحد و شاخص بازار دوم، هفت‌هزار و ۸۱ واحد کاهش را ثبت کرد.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۱۷۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۸ هزار و ۴۲۷ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۰۶ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۹۰ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۴۳ واحد و سپنتا (فپنتا) با ۴۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۶۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۱۲ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۷۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۱۶۸ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۴۶ واحد، ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۱۴۲ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۱۴۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد سایپا (خساپا)، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳)، بانک تجارت (وتجارت) و قطعات اتومبیل ایران (ختوقا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۲۶ میلیون و ۳۷۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۵۳ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۵۷۶ واحد رسید.

در این بازار بیش از پنج میلیارد و ۴۲۴ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۵۸ هزار و ۷۵۴ نوبت بود.

زغال سنگ پرورده طبس (کزغال)، بهمن دیزل (خدیزل)، پویا زرکان آق دره (فزر) و آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند، همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پلیمر آریاساسول (آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بانک دی (دی) و  اعتباری ملل (وملل) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.

 منبع: ایرنا