رشد ۲ میلیونی تعداد مشترکان برق ایران در ۲ سال اخیر

رشد ۲ میلیونی تعداد مشترکان برق ایران در ۲ سال اخیر

در ۲ سال نخست فعالیت دولت سیزدهم، حدود ۲ میلیون فقره به تعداد مشترکان برق کشور افزوده شده که به گفته وزیر نیرو، بخشی از افزایش تقاضا در بخش برق به این مسئله بازمی‌گردد.

به‌روزترین‌ها– تعداد مشترکان برق کشور در پایان تیرماه 1400 بالغ بر 37 میلیون و 998 هزار اشتراک بود که این تعداد در پایان تیرماه امسال به 39 میلیون و 934 هزار اشتراک رسید.

رشد یک میلیون و 936 هزار اشتراک در طی 2 سال اول فعالیت دولت سیزدهم، به گفته وزیر نیرو دلیل بخشی از افزایش تقاضا در بخش برق در اوج تابستان امسال بوده است.

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در این خصوص گفت: طی دو سال گذشته بیش از 2 میلیون کنتور جدید بین مشترکین توزیع شده که بیش از یک و نیم میلیون آن مربوط به کنتورخانگی و حدود 500 هزار کنتور دیگر هم برای مشترکین صنعتی و کشاورزی و.. شامل می شود که قطعا این تعداد نیاز و مصرف جدید دارند.

علاوه بر اضافه شدن دو میلیون مشترک جدید، گرمای بی سابقه و استمرار گرما در تابستان 1402 باعث شد بیش از 36 مرتبه رکورد مصرف سال گذشته شکسته شود.

تعداد مشترکان برق کشور در بخش خانگی که عمده مصرف برق در زمان پیک تابستان در این بخش رقم می‌خورد، در پایان تیرماه 1400 بالغ بر 30 میلیون و 391 هزار اشتراک بود که این تعداد در پایان تیرماه امسال به 31 میلیون و 852 اشتراک رسید.

منبع: تسنیم