بازدید معاون وزیر اقتصاد از غرفه ایرانسل در نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل

به‌روزترین‌ها– به گزارش «به‌روزترین‌ها» به نقل از روابط عمومی ایرانسل، دکتر احمد تقوایی‌نجیب، معاون وزیر اقتصاد و رئیس مرکز فناوری اطلاعات ،امنیت فضای مجازی و اقتصاد هوشمند وزارت امور اقتصادی و دارایی، امروز ۴ دی‌ماه ۱۴۰۲، با بازدید از غرفه ایرانسل در نمایشگاه پدافند، در جریان آخرین دستاوردهای ایرانسل در حوزه پدافند غیرعامل، سیستم مدیریت مصرف انرژی و سامانه‌های بومی مرکز عملیات امنیت ایرانسل قرار گرفت.

در این بازدید، مدیرکل امنیت سایبری ایرانسل درباره اجرای موفقیت‌آمیز مانور پایداری هسته شبکه ایرانسل و سیستم هوشمند مدیریت بحران انرژی در شبکه ایرانسل، گفت: سیستم مدیریت مصرف انرژی، نرم‌افزاری است که مبتنی بر هوش مصنوعی، با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین و بدون نیاز به سخت‌افزار، برای صرفه‌جویی در مصرف برق، به ویژه زمان‌های بحران، طراحی و اجرا شده است. همچنین در مانور پایداری شبکه ایرانسل در لایه هسته شبکه، به صورت کاملاً واقعی، فرآیند تست پایداری توسط تیم‌های مربوطه در ایرانسل به مرحله اجرا رسید و با موفقیت انجام شد.

تقوایی‌نجیب نیز ضمن قدردانی از دستاوردهای ایرانسل در حوزه پایداری شبکه و سیستم هوشمند مدیریت بحران انرژی، گفت: از سیستم هوشمند مدیریت بحران انرژی در شبکه ایرانسل می‌توان در اقتصاد و صنعت استفاده کرد. همچنین از توانمندی‌های ایرانسل در سامانه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای پیشبرد اهداف بزرگ در صنعت و اقتصاد بهره گرفت.

سیستم هوشمند مدیریت بحران انرژی در شبکه ایرانسل، برای اولین بار با استفاده از توان متخصصان داخلی و برای به حداکثر رساندن زمان تاب‌آوری شبکه ایرانسل، طراحی و اجرا شده است. این سیستم، متناسب با میزان ترافیک سایت ارتباطی، میزان مصرف سایت و عوامل دیگر، با تشخیص هوشمند و اجرای تغییراتی مانند کاهش توان یا تغییر لایه فرکانسی در سایت، انرژی را کنترل کرده و و طبق بررسی انجام شده در چند شهر، تا ۱۰ درصد باعث صرفه جویی در مصرف برق شده است.

در سال‌های اخیر، به کارگیری روش‌های مدیریت مصرف انرژی مبتنی بر هوش مصنوعی، اهمیت بالایی پیدا کرده و استفاده از این روش‌ها به ویژه در صنایع بزرگ و زیرساختی از جمله صنعت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، به دلیل حفظ یکپارچگی ارتباطات، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. بر همین اساس، سیستم هوشمند مدیریت انرژی ایرانسل با تکیه بر توان مهندسان داخلی و پس از طی مراحل آزمایشی، در شبکه ایرانسل، پیاده‌سازی و اجرا شده است.

در غرفه ایرانسل در نمایشگاه تلکام ۱۴۰۲، سرویس‌های دیجیتال ایرانسل که مورد استفاده کاربران قرار دارند نیز به بازدیدکنندگان ارائه شده و از سرویس‌های جدید رونمایی می‌شود. از جمله این سرویس‌ها، کیف پول دیجیتال ایرانسل «جیب‌جت»، نسل جدید سوپر اپلیکیشن «ایرانسل‌من»، تلویزیون اینترنتی «لنز»، سامانه احراز هویت و امضای دیجیتال «یلونام»، سرویس تبلیغات هوشمند و دیجیتال «یلو ادوایز»، پلتفرم مدیریت شرکای تجاری «یلوپل»، پلتفرم جامع آموزش آنلاین «دانا»، اپلیکیشن آهنگ پیشواز ایرانسل هستند.

همچنین در روزهای برگزاری نمایشگاه تلکام ۱۴۰۲ و در غرفه ایرانسل، تفاهم‌نامه‌های همکاری میان ایرانسل و سازمان‌ها و کسب‌وکارها، به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌ها و هم‌افزایی در تولید، توسعه، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات در حوزه محصولات مبتنی بر فناوری‌های تحول‌آفرین (تحول دیجیتال)، امضا می‌شود.

به صورت همزمان با برگزاری نمایشگاه تلکام ۱۴۰۲، هفتمین نمایشگاه ملی-تخصصی صنایع بومی و پدافند غیرعامل، نیز برگزار می‌شود که ایرانسل به عنوان اپراتور برتر در حوزه پدافند غیرعامل، در سالن ۳۱ (سالن میلاد) نمایشگاه بین‌المللی تهران حضور دارد. ارائه سامانه‌های بومی مرکز عملیات امنیت ایرانسل به بازدیدکنندگان، شامل «سیستم مدیریت اطلاعات و رویدادهای امنیتی» و «سیستم مدیریت پاسخگویی به حوادث امنیتی» از جمله فعالیت‌های ایرانسل در نمایشگاه صنایع بومی و پدافند غیرعامل است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا