نرخ سود لبخند فارابی به بیش از 30 درصد افزایش یافت

به‌روزترین‌ها، مهدی صالحی طاهری| صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی با سود روزشمار موثر ۳۰/۰۳ درصد بهترین و پرسود‌ترین صندوق درآمدثابت جهت سرمایه‌گذاری است. این صندوق از نوع قابل‌معامله در بورس (ETF) بوده و با ویژگی‌هایی نظیر معافیت مالیاتی و نقدشوندگی بالا، انتخاب مناسبی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید.

صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی

صندوق لبخند فارابی یک صندوق با درآمد ثابت از نوع قابل معامله یا ETF است که بخش بزرگی از منابع آن در دارایی‌های بدون ریسک مانند اوراق اخزا، مشارکت، تامین مالی، اجاره و… سرمایه‌گذاری می‌شود. صندوق‌های درآمد ثابت در کنار گواهی سپرده‌های بانکی جزء کم ریسک‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری هستند. در حقیقت، صندوق درآمد ثابت برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که تحمل ریسک پایینی داشته و از طرف دیگر از سود بانکی رضایت ندارند، می‌تواند بهترین گزینه جهت سرمایه‌گذاری باشد.

تفاوت صندوق درآمد ثابت با گواهی سپرده بانکی خاص

اگر پیگیر اخبار اقتصادی در ماه‌های اخیر بوده باشید، حتما عناوینی مانند «گواهی سپرده خاص بانکی» را مشاهده کرده‌اید. احتمالا برایتان جالب است که بدانید گواهی سپرده سرمایه‌گذاری ۳۰ درصدی که توسط بانک‌ها منتشر شد، دارای ۱۲ درصد نرخ شکست بوده و در صورتی که فردی قصد داشته باشد، به هر دلیلی سرمایه خود را از این سپرده‌ها خارج کند، باید هزینه نرخ شکست را نیز بپردازد.

 از طرف دیگر، این گواهی سپرده‌های خاص دارای سود روزشمار نبوده و به صورت ماه‌شمار یا سال‌شمار محاسبه می‌شود. همچنین، انتشار این گواهی‌ها محدود بوده و تنها ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از آن‌ها توسط بانک‌ها منتشر شد که برای سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده خاص بانکی، سرمایه‌گذاران علاوه بر مراجعه حضوری به بانک‌ها، باید مدارکی مانند فیش حقوقی و… ارائه دهند. این در حالی است که شما می‌توانید تنها به صورت آنلاین و کاملا غیرحضوری، در صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی سرمایه‌گذاری خود را آغاز کرده و از سود روز‌شمار معادل سالانه ۳۰/۰۳ درصدی آن بهره‌مند شوید.

مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق لبخند فارابی

صندوق در‌آمد ثابت لبخند فارابی دارای سود مرکب بوده و به‌صورت روزانه بازدهی تقریبا ۰/۰۸۲ درصد دارد. لازم به ذکر سود مرکب به معنی قرارگرفتن سود بر روی سود روزهای گذشته است و بدین ترتیب شما می‌توانید هر روزی که تمایل دارید بدون نرخ شکست و معاف از هر گونه مالیاتی واحدهای سرمایه‌گذاری خود در «لبخند» را به فروش برسانید. دیگر مزایای صندوق لبخند فارابی شامل موارد زیر است:

مدیریت حرفه‌ای

نقد‌شوندگی بالا

بدون ریسک

بازارگردانی فعال و با کیفیت

حالا که با مزایای صندوق درآمد ثابت لبخند فارابی آشنا شدید، بهتر است با نحوه سرمایه‌گذاری در آن آشنا شوید.

چطور در صندوق لبخند فارابی سرمایه‌گذاری کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری در صندوق لبخند فارابی کافی است تا در سامانه معاملاتی کارگزاری‌ها نماد «لبخند» را جستجو کرده و طی روزهای کاری (شنبه تا چهارشنبه) از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۵ نسبت به خرید واحدهای آن اقدام کنید. اگر «لبخند» در سامانه‌های معاملاتی کارگزاری فارابی یعنی نکست و هلیوم خریداری کنید، علاوه بر رایگان بودن کارمزد خرید و فروش، می‌توانید با استفاده از امکان معاملات شبانه‌روزی در هر ساعتی از شبانه‌روز، حتی تعطیلات واحدهای خود در صندوق لبخند را به فروش برسانید.

همچنین، با استفاده از سامانه پی‌فست (پرداخت سریع) در کارگزاری فارابی، وجه حاصل از فروش صندوق لبخند و سایر اوراق بهادار را در سریع‌ترین زمان ممکن به حساب بانکی خود انتقال دهید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا