اطلاعات چند طلافروش در سامانه جامع تجارت ثبت نشده است؟

معاون وزیر صمت گفت: ۸۳۵ هزار واحد عرضه‌ سکه، اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده‌اند و از جامعه‌ ۳۵ هزار نفری (واحدی) طلافروش؛ کمتر از ۱۰۰۰ واحد هنوز احتمالا دارای ابهام هستند.

محمدمهدی برادران در گفت‌وگویی خبری، ضمن تاکید بر اینکه نباید شرایط به گونه‌ای باشد که فعالیت و عملکرد این صنف زیر سوال برود، اظهار کرد: چرا که طبق آماری که ما داریم، گواه بر همراهی اصناف است. ضمن اینکه صنایع که مستقیماً با وزارت صمت ارتباط دارند، در این زمینه طی جلساتی بسیار خوبی که برگزار شد، بر اجرای این طرح تاکید داشتند که در این صنف شفافیت بیشتری حاصل شود، کالای باضمانت و طلا با عیار مشخص به مردم عرضه شود. این درخواست خودِ صنف طلافروش کشور است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت، خاطرنشان کرد: طبق آمار، در حوزه سکه بیش از ۸۳۵ هزار واحد اطلاعاتشان در سامانه جامع تجارت ثبت شده است. در جامعه ۳۵ هزار نفری صنف طلافروشان نیز کمتر از ۱۰۰۰ واحد احتمالاً دارای ابهام هستند. جلسات آموزشی برگزار شده است؛ عمده اصناف به دنبال همراهی هستند و طرح به گونه‌ای اجرا می‌شود که علاوه بر رعایت حقوق مصرف‌کننده، صنف نیز آسیب نبیند. صنف طلافروشان، صنفی است که امانت‌دار مردم بوده و هست.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، اطلاعات جامع‌تر و دقیق‌تر از این موضوع به‌زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا