«گوگل هوم» داستان شب شما برای فرزندتان را فضاسازی می‌کند

«گوگل هوم» داستان شب شما برای فرزندتان را فضاسازی می‌کند

دستیار هوشمند گوگل موسوم به گوگل هوم (Google Home) از این پس می‌تواند داستان‌هایی را که والدین موقع خواب برای فرزندان خود می‌گویند، با آهنگ متناسب و افکت‌های صوتی همراه کند.

موبنا – گوگل اعلام کرده است با همکاری کمپانی “دیزنی”(Disney) از این پس می‌تواند داستان شب کودکان را هر چه بیشتر به واقعیت نزدیک کند.
دستیار هوشمند گوگل با استفاده از این ویژگی که از امروز قابل دسترس است، می‌تواند صداهای محیطی و موسیقی متناسب با داستانی که والدین در حال روایت آن برای فرزند خود هستند، پخش کند.
تنها کاری که والدین لازم است انجام دهند، این است که عبارت “سلام گوگل، بیا به همراه دیزنی بخوانیم” را بگویند و شروع به خواندن یک داستان مناسب کنند.
این ویژگی، تجربه شنیدن داستان را برای کودکان، هیجان‌انگیز می‌کند، چرا که “گوگل هوم” زمانی که والدین، خواندن را متوقف می‌کنند یا قسمتی از داستان را نادیده می‌گیرند، تشخیص می‌دهد و موسیقی و صداهای محیطی را با جایی که داستان قرار دارد، تنظیم می‌کند.
سری اول داستان‌های موجود در این ویژگی جدید شامل موارد داستان‌های مدرن دیزنی مانند موآنا (Moana)، کوکو (Coco) و داستان اسباب‌بازی ۳ (Toy Story 3) و همچنین داستان‌های کلاسیکی مانند سه خوک (Three Pigs)، پیتر پن (Peter Pan) و سیندرلا (Cinderella) است.
گوگل قول داده است تا داستان‌های بیشتری را تا پایان سال به این مجموعه اضافه کند.
هنوز مشخص نیست که داستان‌های جدید نیز به داستان‌های دیزنی محدود شوند، اما مجموعه داستان‌ها در بخش کتاب “گوگل هوم” در دسترس خواهند بود.
گوگل و دیزنی همچنین در ماه گذشته در چندین بازی مبتنی بر “گوگل هوم” همکاری کردند.

 منبع: ایسنا