تند شدن شیب نمودار رشد مصرف برق

تند شدن شیب نمودار رشد مصرف برق

رشد تقاضای مصرف برق در روزهای اخیر و پیش‌بینی پایداری و افزایش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، مدیران صنعت برق را شبانه به مرکز راهبری شبکه برق کشاند.

به‌روزترین‌ها– آمار شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد که شیب نمودار رشد تقاضای مصرف برق در روزهای اخیر تند‌تر شده و مرز 66 هزار مگاواتی را پشت سر گذاشته است.

روز گذشته تقاضای مصرف برق به بالاترین رقم در سال جاری یعنی 66 هزار و 540 مگاوات رسید که نسبت به زمان مشابه سال قبل، رشدی 3 درصدی داشت.

صنعت برق ایران , شرکت توانیر | توانیر ,

در لحظه ثبت پیک مصرف برق در روز گذشته (ساعت 15 و 22 دقیقه) با کمک پیک‌سایی (جابه‌جایی بار) 8 هزار و 596 مگاواتی، پیک مصرف برق به میزان 57 هزار و 944 مگاوات به ثبت رسید.

رشد تقاضای مصرف برق در روزهای اخیر و پیش‌بینی پایداری و افزایش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، مدیران صنعت برق را شبانه به مرکز راهبری شبکه برق کشاند.

در شامگاه سه‌شنبه (هفتم تیرماه) مرکز پایش صنعت برق میزبان جلسه شبانه معاون برق و انرژی وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت توانیر با شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق سراسر کشور بود.

در این جلسه، همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی سهم بخش روشنایی از پیک و مصرف انرژی در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: امروز پیک به نزدیکی رکورد سال گذشته رسید و احتمالا با توجه به تداوم  گرمای هوا، شاهد شکست رکورد پیک خواهیم بود که نیاز به تلاش  و هماهنگی را بیش از گذشته نشان می دهد .

همچنین حمیدرضا پیرپیران، معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز به ارائه گزارشی از برنامه های مدیریت بار در بخش توزیع پرداخت و خاطرنشان کرد: به برخی از  اهداف به ویژه در بخش اداری دست یافته ایم اما همچنان پتانسیل مدیریت مصرف در این بخش وجود دارد.

در این‌نشست، مسعود صادقی، مدیر کل مهندسی و راهبری معاونت توزیع توانیر نیز سهم روشنایی ها در مصرف انرژی را یکهزار و 35 مگاوات عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: تاکنون با انجام برنامه های مدیریت بار و تعدیل روشنایی معابر، 325 مگاوات از این میزان کاهش یافته است.

در این نشست همچنین شرکت های توزیع برق به طور میدانی  از روند اجرای برنامه تعدیل روشنایی معابر و تاثیر آن در کاهش پیک بار شبانه ، به طور میدانی گزارش دادند.

 منبع: تسنیم