کُند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران در خرداد 1401

کُند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن تهران در خرداد 1401

خرداد امسال، متوسط قیمت معامله یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی در تهران نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳۲.۸ درصد افزایش داشت‌ که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه خرداد سال ۱۴۰۰ (معادل ۵۶.۶ درصد) کمتر بود و مبین کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در خرداد است.

به‌روزترین‌ها– به گزارش «به‌روزترین‌ها» به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در خرداد امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۹۴.۱ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۸.۴ ‌درصدی نسبت به ماه قبل است.

همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۳۲.۸ درصد افزایش داشت‌ که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه خردادماه سال ۱۴۰۰ (معادل ۵۶.۶ درصد) کمتر بوده و مبین کند شدن آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در خردادماه ۱۴۰۱ است.

تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران در خرداد سال ۱۴۰۱ به حدود ۱۳.۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش ۳۲.۳ و ۱۷۱.۹ درصدی نشان می‌دهد.

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال 1401» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

کاربران می‌توانند گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال 1401» را از اینجا مشاهده کنند.