انرژی

۴۰ درصد مشترکان خانگی برق مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند

به‌روزترین‌ها– به گزارش «به‌روزترین‌ها» به نقل از شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی اظهار داشت: از ۲۸ میلیون قبض صادره در بخش خانگی بیش از ۱۱ میلیون و ۱۱۰ هزار مشترک مشمول پاداش صرفه‌جویی یا پاداش مدیریت مصرف شدند که این عدد در قسمت چپ قبض دریافتی آنان با عنوان‌های «تخفیف مدیریت مصرف، پاداش صرفه‌جویی و یا پاداش مدیریت مصرف» درج شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۴۰ درصد از مشترکان خانگی مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند، ادامه داد: همکاری خوب مردم در ماه‌های تیر و مرداد در بخش خانگی به‌خصوص در ساعت اوج مصرف، به پایداری شبکه کمک شد و از طرف دیگر این همکاری سبب شد مشترکان مشمول پاداش مدیریت مصرف شوند.

سخنگوی صنعت برق درباره چگونگی نحوه برخورد با مشترکان پرمصرف خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴ درصد از مشترکان پرمصرف هستند که مصرف برق آنان بیش از ۲ برابر است که به میزان ۱۴ تا ۲۰ درصد از یک مشترک متعارف در یک منطقه مصرف دارند.

رجبی مشهدی گفت: در صورت شناسایی این مشترکان پرمصرف در نوبت اول با پیامک اطلاع‌رسانی می‌شوند و در صورت ادامه روند پرمصرفی، محدودیت‌هایی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن مجبور به پرداخت قبض‌های بسیار سنگین می‌شوند که با کاهش میزان مصرف هم به پایداری شبکه کمک خواهند کرد و هم از ارسال قبض‌های سنگین برای آنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا