استراحت شاخص بورس در ارتفاع ۲.۳میلیون واحد

به‌روزترین‌ها– در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۹میلیارد و ۳۷۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۴هزار و ۹۲۴میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و ۱۴۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۳۰۴واحدی در ارتفاع ۲میلیون و ۳۲۴هزار و ۱۳۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و معدنی و صنعتی گل‌گهر با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۱۳میلیارد و ۸۶۳میلیون ورقه به‌ارزش ۵۱هزار و ۴۹میلیارد تومان در ۵۸۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۰۰ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۹هزار و ۲۰۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و ایران‌خودرو شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، نفت ایرانول و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا