اخبار برگزیدهاقتصاد ایران

به‌روزترین‌ها

مردم بلیت ١٧ میلیون تومانی اربعین را نخرند

علت ممنوعیت حمل پاوربانک در هواپیما به مقصد عراق چیست؟

سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار داشت: عراق برای جلوگیری از احتمال انفجارهای کوچک در هواپیما، ورود پاوربانک به هواپیما را ممنوع کرده‌ است.

مردم بلیت ١٧ میلیون تومانی اربعین را نخرند

جعفر یازرلو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با هشدار به مردم برای خرید بلیت اربعین از سایت‌هایی غیرمجاز و سایت‌هایی به غیر از سایت‌های فروش ایرلاین‌ها و سه دفتر فروش آنلاین اعلام شده اظهار داشت: از مردم درخواست داریم از هیچ سایتی به غیر از سایت‌های اعلام شده نسبت به خرید بلیت اربعین اقدام کنند، از روز گذشته دیده شده برخی از سایت‌ها بلیت هواپیما در مقاصد نجف و بغداد را با قیمت ١٢ میلیون تا ١٧ میلیون تومان می‌فروشند در حالی که قیمت این بلیت از مبدا تهران در رفت و برگشت ٨ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه فروش بلیت اربعین در سایت‌هایی به غیر از سایت‌های فروش ایرلاین‌ها و سه دفتر فروش آنلاین تخلف است، گفت: این سایت‌های غیر مجاز بلیت روزهایی را می فروشند که اساسا هنوز عرضه بلیت برای این ایام هنوز باز نشده است. پیگیری هر گونه تخلفی در حوزه بلیت هواپیما از وظایف سازمان هواپیمایی است اما مردم توجه داشته باشند، خرید بلیت اربعین از سایت‌های اعلام نشده را ضمانت نمی‌کنیم. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی درباره چرایی توزیع بلیت اربعین به سایت‌های فروش خارج از سایت‌های اعلام شده تاکید کرد: هیچ بلیتی در مسیر نجف و بغداد در ایام اربعین به سایت‌های خارج از سایت‌های اعلام شده درز نکرده و توزیع نشده‌است و این سایت‌ها بلیت روزهایی را به فروش گذاشته‌اند که هنوز عرضه آنها آغاز نشده‌‌است و امکان جعلی بودن این بلیت‌ها وجود دارد.

یارزلو در پاسخ به این سوال که چرا بلیت اربعین تنها از سه دفتر فروش آنلاین عرضه می‌شود، گفت: در حال حاضر ایرلاین‌ها از طریق سایت‌های رسمی خود نسبت به فروش بلیت اربعین اقدام می‌کنند و از این سه دفتر فروش آنلاین ضمانت‌های محکم دریافت کرده‌ایم که در صورت هر گونه تخلفی بتوانیم برخورد جدی داشته باشیم اما احتمالا در روزهای آینده دفتر فروش آنلاین دیگری هم اعلام می‌شود .

سخنگوی سازمان هواپیمایی همچنین علت ممنوع بودن حمل پاور بانک در هواپیما به مقصد نجف و بغداد اظهار داشت: عراق برای جلوگیری از احتمال انفجارهای کوچک در هواپیما، ورود پاوربانک به هواپیما را ممنوع کرده‌است.

 منبع: ایلنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا