ادامه روند رشد در بورس

ادامه روند رشد در بورس

بازار سرمایه امروز هم روند رو به رشدی را مانند روزهای گذشته تجربه کرد و شاخص کل بورس با افزایش حدود ۶۰۰۰ واحدی به دو میلیون و ۱۱۱ هزار واحد رسید.ر

به‌روزترین‌ها– شاخص کل بورس امروز (۱۲ شهریور) با رشد ۶۲۲۰ واحدی نسبت به روز گذشته روی دو میلیون و ۱۱۱هزار واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز رشد ۱۹۸۵ واحدی را داشت و عدد ۷۱۳ هزار و ۶۵۳ واحد را به ثبت رساند.

امروز بیش از ۳۷۷ هزار معامله در بازار سرمایه به ارزشی بالغ بر ۶۱ هزار و ۰۵۷ میلیارد ریال انجام شد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پالایش نفت اصفهان، ‌پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تهران، بانک ملت و پتروشیمی بوعلی سینا جزو نمادهای بازار سرمایه بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص بورس گذاشتند و به صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت دیگر نمادها روند مثبتی را تجربه کردند.

در فرابورس روند صعودی وجود داشت. شاخص کل در این بازار با رشد چهار واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته روی ۲۶ هزار و ۳۵۷ واحد ایستاد.

در این بازار نیز بیش از ۲۲۵ هزار معامله انجام شد که ارزشی بالغ بر ۳۰ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال داشت.

سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، گروه انتخاب الکترونیک آرمان، سرمایه گذاری صبا تامین، ایران خودرو دیزل، پتروشیمی مارون، پالایش نفت لاوان و پویا زرکان آق دره بیشترین تاثیر را روی شاخص بازار فرابورس داشتند و در این میان به غیر از سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات و ایران خودرو دیزل دیگر نمادها روند منفی را تجربه کردند.

 منبع: ایسنا