چه عواملی بورس را سبز خواهند کرد؟

چه عواملی بورس را سبز خواهند کرد؟

روزهای سبز در سال جدید دوباره به بازار سرمایه برگشت و دو ماه نخستین امسال شاخص کل توانست کانال‌هایی که سال قبل از دست داده بود را با سرعت باز پس گیرد، اما ترمز این روند در ماه قبل کشیده شد و شاخص برای باقی ماندن در کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تقلا می‌کند، اتفاقی که یک کارشناس آن را وضعیت رکودی بازار می‌نامد و بر این باور است چند اتفاق مثبت میتواند به صعودی شدن دوباره بازار کمک کند.

به‌روزترین‌ها– حسن کاظم زاده با تاکید بر اینکه بازار سرمایه در شرایط رکودی قرار دارد، اظهار کرد: بازار تمایلی به حرکت منفی یا مثبت شدید ندارد و می‌توان گفت با یک خبر مثبت کمی صعود میکند و با هر خبر منفی یا اتمام خبر مثبت دوباره به سر جای خود برمیگرددو به نظر من این وضعیت در کوتاه مدت ادامه دارد.

وی به این سوال که چه عواملی میتواند باعث صعودی شدن بلند مدت بازار سرمایه شود، پاسخ داد: اتفاقاتی مانند کاهش نرخ بهره، رشد دلار نیما، تعیین تکلیف بلوک خودرویی ها، حذف قیمت گذاری دستوری و همچنین به کار گرفتن سیاست هایی که مردم را به سرمایه گذاری در سهام ترغیب کند. در صورت به نتیجه رسیدن مذاکره نیز ۲۰ درصد سهم ها تحت تاثیر قرار میگرند و آثار بلند مد ت آن میتواند روی سایر سهم ها تاثیرگذار باشد.

 منبع: ایسنا