اخبار برگزیدهخودرو

واردات خودرو در کنار افزایش تولید داخلی‌ها، التهاب بازار را کم می‌کند

به‌روزترین‌ها– سیدرضا فاطمی‌امین در ویدئویی، ضمن اشاره به اینکه از زمان نهایی شدن آیین‌نامه واردات، فرآیندهای بسیار سریع انجام شد، اظهار کرد: شهریور ماه امسال آیین‌نامه واردات خودرو در دولت مصوب شد و به صحن مجلس رفت، مجلس ایرادات قانونی بدان وارد کرد که در نهایت پس از رفع ایرادات وارده، آبان ماه آیین‌نامه واردات خودرو نهایی شد و بر همین اساس به‌زودی شاهد ورود خودروها خواهیم بود.

مقام عالی وزارت صمت تصریح کرد: فرآیند واردات خودروها، در مرحله اجرایی است و ثبت سفارش‌ها نهایی شده و واردات در حال انجام است.

همانطور برخی کارشناسان معتقدند، التهاب فعلی بازار خودرو، با وارد شدن خودروهای خارجی در کنار افزایش عرضه تولید و عرضه خودروهای داخلی، کاهش پیدا خواهد کرد.

این در حالیست که سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این رابطه، از برنامه‌ریزی وزارت صمت در قالب چند برنامه متعدد برای تنظیم بازار خودرو خبر داده که به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

همچنین این مقام مسئول در رابطه با موضوع واردات خودرو اعلام کرده است: برای واردات ٢٠٠ هزار دستگاه خودرو ظرف شش ماه آینده برنامه‌ریزی شده است که در سه ماهه باقیمانده تا پایان امسال ۱۰۰ هزار دستگاه و به همین تعداد هم در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ خودرو از طریق واردات تامین می‌شود. تحویل خودروها در دو بازه سه و شش ماهه خواهد بود.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا