به جای سکه، طلای آب‌شده بخرید!

به‌روزترین‌ها– عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: تمایل مردم به خرید سکه سبب افزایش حباب قیمت سکه و رکود بازار طلا شده است.

ابراهیم حبیب‌اللهی، عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به افزایش رکود در بازار طلا در ماه‌های اخیر اظهار کرد: اکنون نیز بازار طلا حال و هوای شب عید ندارد و مردم به خرید سکه تمایل دارند.

او افزود: اگرچه طلا، کالایی لوکس محسوب می‌شود، اما همیشه در سبد اقتصادی مردم بوده با این حال اکنون نحوه خرید مردم متفاوت شده است.

این کارشناس صنعت طلا و جواهر گفت: این روزها مردم با کمترین دارایی به سمت خرید سکه و طلای آب‌شده می‌روند و این امر موجب افزایش حباب سکه شده است.

حبیب‌اللهی ادامه داد: این بی‌میلی به خریداری مصنوعات طلا از سوی دیگر سبب ضربه به تولید کنندگان و فعالان صنعت طلا شده و حجم تولید طلا را به شدت کاهشی داده است.

او با اشاره به تحریم‌ها هم گفت: در حالی که صادرات صنعت طلا ۸ سال پیش حدود ۸۰۰ میلیون دلار در سال بود این رقم اکنون به ۱۷ تا ۱۸ میلیون دلار کاهش یافته است.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر اصفهان اظهار امیدواری کرد: دولت با برنامه‌های فرهنگی و رسانه‌ای از صنعت طلا و جواهر حمایت کند تا مردم از هم خرید سکه خودداری کنند.

حبیب‌اللهی یادآور شد: حباب سکه اکنون از اجرت مصنوعات طلا بسیار بالاتر است؛ در صورتی که مردم با خرید مصنوعات طلا می‌توانند به رونق تولید ملی کمک کنند.

 منبع: باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا