اخبار برگزیدهفین تک و فناوری

هفته سرنوشت‌ساز بیت‌کوین

به‌روزترین‌ها– به گزارش کریپتو، در فهرست رویدادهای پیشتاز مهم این هفته، فاش شدن شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در کنار تعیین نرخ بهره بانک فدرال رزرو ایالات‌متحده قرار دارند همچنین جامعه کریپتو مشتاقانه منتظر به‌روزرسانی‌ها در مورد شکایت‌های ارائه شده در این حوزه هستند.

انتشار آخرین داده‌های تورم اداره آمار کار ایالات‌متحده برای ماه مه در ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح به وقت شرقی روز سه‌شنبه (۱۳ ژوئن)، منجر به شکل‌گیری یک روز تاریخی برای دنیای مالی شده است. شاخص قیمت مصرف‌کننده سالانه (سال به سال) طی چند ماه گذشته سیر نزولی قابل توجهی را نشان داده و در آوریل به ۴.۹ درصد کاهش یافته است. پیش‌بینی‌ها برای ماه مه رکود بیشتر به ۴.۱ درصد را پیش‌بینی می‌کنند. اگر این تخمین‌ها برآورده شود یا حتی از آنها فراتر رود، چشم‌انداز توقف نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و احتمالا به نفع بازارهای مالی، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال ایالات‌متحده شود.

البته شایان ذکر است که تمرکز قابل توجهی به تورم اصلی و نرخ تورم ماهانه نیز معطوف خواهد شد. هرگونه غافلگیری مثبت در این ارقام می‌تواند بازارهای مالی، بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال را انرژی ببخشد. در روز سه‌شنبه همچنین شاهد رخدادهایی برای رویدادهای رمزنگاری خاص، از جمله پاسخ قریب‌الوقوع کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به درخواست کوین‌بیس نیز خواهیم بود.

علاوه بر این مورد، جلسه استماع دستور منع موقت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه بایننس ایالات‌متحده برای ساعت دو بعد از ظهر به وقت شرقی برنامه‌ریزی شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به تازگی از یک قاضی فدرال در واشنگتن دی سی خواسته است تا دارایی‌های بخش ایالات متحده بایننس را به حالت تعلیق درآورد. پرونده ریپل نیز در حال حاضر توسط رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، گری جنسلر تحت نظارت است.

در اواسط این هفته پر تلاطم، در روز چهارشنبه، ۱۴ ژوئن، فدرال رزرو آخرین تصمیم خود را در مورد نرخ بهره در ساعت دو بعد از ظهر به وقت شرقی اعلام خواهد کرد. همچنین، در همان روز، انتظار می‌رود که شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) منتشر شود که ممکن است به عنوان شاخص اصلی کاهش سریع تورم عمل کند.

با ورود به این هفته مملو از رویدادهای مهم، بیت‌کوین و بازار کریپتو برای یک حرکت پرنوسان آماده می‌شوند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۳۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۷.۷۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۱ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹.۰۸ میلیارد دلار است که ۹.۳۸ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۹۹ میلیارد دلار است که ۶.۸۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۸.۰۵ میلیارد دلار است که ۹۶.۴۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۰۴ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۶ هزار و ۱۰۴.۹۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۷۴۸.۲۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۵۲ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۶ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۳۴.۴۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۶۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۵.۰۳ درصد کاهش

۵- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۵۲۵۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۳.۷۳ درصد افزایش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۲۷۸۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۵۴ درصد کاهش

۸ – دوج کوین

قیمت: ۰.۰۶۱۹۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۲۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۷ درصد کاهش

۹-  سولانا

قیمت: ۱۵.۳۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۰۴ درصد کاهش

۱۰ – پولکا دوت

قیمت: ۴.۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۶۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۴۴ درصد کاهش

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا