اخبار برگزیدهخودرو

گسترش عرضه روغن موتور تقلبی در بازار/ متقلبان، حرفه ای شده اند

به‌روزترین‌ها– علیرضا نیک آئین در مورد وضعیت عرضه روغن موتور اظهار داشت: متأسفانه روغن موتور تقلبی بلا و آفت جان مکانیک و مالک خودرو شده و تبدیل به یک اپیدمی شده است زیرا با یک روغن یا واسکازین تقلبی صدمه مالی زیادی به مالک خودرو و مکانیک وارد می‌شود.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران افزود: قیمت روغن موتور خارجی بالا رفته و این فاصله قیمتی باعث شده سودجویان از این وضعیت سوءاستفاده کنند، به شکلی که متأسفانه عرضه روغن موتورهای تقلبی روز به روز گسترش پیدا می‌کند و زیادتر می‌شود و سرمایه و هزینه‌ای که برای تعمیر خودرو انجام می‌شود همه با یک روغن موتور تقلبی بر باد می‌رود.

وی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن قیمت روغن موتور خارجی، کارگاه‌های زیر پله‌ای در اطراف تهران روغن موتور تقلبی را درون قوطی‌های مشابه خارجی می‌ریزند؛ در واقع بسیاری از افراد سودجو روغن‌های استفاده شده و یا تقلبی را با ظرافت بالا وارد قوطی‌های برندهای معتبر می‌کنند. قوطی‌ها به قدری حرفه‌ای مشابه قوطی خارجی تولید می‌شود که تشخیص تقلبی بودن آن سخت است.

این مقام صنفی تاکید کرد: با ابزارهای چاپی که موجود است و بسته بندی که انجام می‌دهند برای خود تعمیرکار هم متأسفانه تشخیص روغن موتور تقلبی سخت شده است.

نیک آئین تصریح کرد: برخی از این کارگاه‌ها توسط نیروی انتظامی شناسایی و مهر و موم شده اند اما هنوز جلوی این کار گرفته نشده و روغن‌های تقلبی در حال عرضه در بازار هستند و خواهش ما از مسئولان این است که به سرعت جلوی این عرضه‌ها را بگیرند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با بیان اینکه بازرسی اتاق اصناف اوضاع را بررسی می‌کند اما وسعت کار بسیار زیاد است، افزود: در سطح شهر تهران ۵.۵ میلیون خودرو با شماره پلاک تهران در حال تردد است و تصور کنید چه حجمی روغن موتور و قطعه تقلبی عرضه می‌شود.

وی گفت: به مردم توصیه می‌کنیم که حتماً از مراکزی که دارای مجوز و جواز کسب هستند روغن موتور را تهیه کنند؛ روغن موتورهای باکیفیت داخلی داریم و بهتر است مردم این روغن‌ها را بخرند.

 منبع: مهر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا