پرتقاضاترین محصول ایران‌خودرو دیگر تولید نمی‌شود

به‌روزترین‌ها– طبق اعلام این گروه خودروسازی، پس از توقف تولید دو محصول سمند و پژو ۴۰۵ SLX در سال جاری، هم‌اکنون در راستای سیاست گروه صنعتی ایران‌خودرو مبنی بر توسعه محصولات و عرضه محصولات جدید و به روز، خودروی پژو ۲۰۶ از مدار تولید خارج خواهد شد.

ایران‌خودرو در اطلاعیه خود اعلام کرده است:

” با توجه به راهبرد ایران‌خودرو در طرح تحول کیفیت محصولات که از بهمن ماه سال گذشته تدوین شده و در حال اجراست و همچنین در راستای عمل به فرامین هشت ماده‌ای رئیس جمهوری، توقف تولید محصولات قدیمی و جایگزینی آن‌ها با خودروهای به‌روز و جدید در دستور کار این گروه صنعتی قرار دارد تا میزان رضایت‌مندی مشتریان افزایش پیدا کند.

بر همین اساس، پس از آنکه در سال جاری دو خودروی سمند و پژو ۴۰۵ از خط تولید خارج شد، این بار محصول پژو ۲۰۶ در آستانه توقف تولید قرار دارد. این محصول که در زمره محصولات پرطرفدار ایران‌خودرو قرار دارد، در اسفند ماه امسال و پس از تحقق تعهدات به مشتریان از خط تولید خارج می‌شود.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، دو خودروی پژو ۲۰۷ مجهز به موتور TU۳ و محصول پروژه TF۲۱ که در سال آینده به تولید انبوه می‌رسند، جایگزین ۲۰۶ خواهند شد.

گفتنی است، گروه صنعتی ایران خودرو در راستای اجرای طرح تحول کیفیت محصولات، در سال جاری در بخش سواری از دو محصول جدید رونمایی کرده که طبق برنامه در سال آینده به مرحله تولید انبوه خواهند رسید و همچنین محصولات فعلی را توسعه و بهبود بخشیده است. “

طبق پیگیری ایسنا در مورد توقف تولید پژو ۲۰۶ برای مجموعه خانواده ۲۰۶‌ها یا تنها ۲۰۶ تیپ ۲ (ضمن اینکه سال ۱۳۹۹ آخرین دوره تولید پژو ۲۰۶‌های تیپ ۵ بود)؛ مجموع خانواده پژو ۲۰۶‌ها (شامل ۲۰۶ تیپ ۲ و ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما) از سبد محصولات تولیدی این گروه صنعتی خارج خواهند شد.

شایان ذکر است که اخیراً رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، گلایه مردم از کیفیت خودروها را برحق دانست و تاکید کرد: هر خودرویی که توانایی پاس کردن استانداردهای  ۸۵ گانه را نداشته باشد، دیگر تولید نمی‌شود؛ همانطور که تولید پنج خودرو را که از قضا پرتیراژ هم بودند، متوقف کردیم.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا