تداوم ریزش قیمت مسکن در شهرهای جدید؛ با یک میلیارد تومان در پرند صاحبخانه شوید

به‌روزترین‌ها– رکود غیرتورمی بازار مسکن همچنان ادامه دارد و می‌توان گفت با وجود تخفیفات قابل توجه از سوی فروشندگان، اما خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد.

به نظر می‌رسد تقاضاهای مصرفی فعلاً عجله برای ورود به بازار مسکن ندارند و در انتظار ریزش بیشتر قیمت‌ها هستند؛ پدیده‌ای که باعث شده در بازار مسکن فایل‌های متعددی با آفرهای متنوع برای فروش روز به روز افزایش یابد.

در این شرایط وضعیت شهرهای اقماری اطراف پایتخت برای خانه‌دار شدن به مراتب سهل‌تر از مناطق 22گانه تهران است. به‌عنوان مثال در شهر جدید پرند که مسئولان دولتی وعده افتتاح مترو آن را تا شهریور امسال داده‌اند، بازار مسکن تفاوت‌های اساسی با اوایل امسال دارد.

فروردین امسال قیمت یک واحد مسکن مهر در این شهر به مرز 2 میلیارد تومان نیز نزدیک شده بود، اما در زمان حاضر همان واحد با یک ریزش محسوس قیمتی، به حدود 1.3 میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش تسنیم، یک واحد 86 متری مسکن مهر واقع در فاز 6 پرند با قیمت یک میلیارد و 180 میلیون تومان (هر مترمربع حدود 13.7 میلیون تومان) آگهی شده است.

آپارتمان 85 متری با پارکینگ و انباری 1.1 میلیارد تومان (هر مترمربع حدود 12.9 میلیون تومان)، واحد مسکونی 78 متری مپسا با قیمت 1.2 میلیارد تومان، واحد 78 متری کوزو با قیمت 1.6 میلیارد و آپارتمان 75 متری پروژه معروف هسا با قیمت 1.5 میلیارد تومان آگهی شده است.

همچنین یک واحد مسکونی 64 متری یا قیمت یک میلیارد تومان، آپارتمان 75 متری 1.3 میلیارد و آپارتمان 85 متری واقع در فاز 6 پرند با قیمت 1.1 میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.

 منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا