واکنش بازار به افت معاملات مسکن

واکنش بازار به افت معاملات مسکن

نتایج بررسی‌‌‌های به عمل آمده از تازه‌‌‌ترین شرایط در بازار معاملات مسکن شهر تهران از کاهش قیمت پیشنهادی در برخی از فایل‌‌‌ها خبر می‌دهد.

به‌روزترین‌ها– تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد در روزهای اخیر تعدادی از مالکان واحدهای مسکونی که آپارتمان‌‌‌های خود را برای فروش به بازارعرضه کرده و اقدام به فایل کردن این واحدها نزد واسطه‌‌‌ها کرده‌‌‌ بودند، قیمت پیشنهادی خود را کاهش داده یا اعلام کرده‌‌‌اند که حاضر به فروش با تخفیف به خریداران هستند.

واکنش بازار به افت معاملات مسکن – اخبار بازار ایران

این اقدام بعد از ریزش شدید تعداد معاملات خرید مسکن در اسفند ماه به دنبال افزایش قیمت‌ها رخ داده است. اسفند امسال اگرچه متوسط قیمت فروش واحدهای مسکونی در مقایسه با بهمن ماه در یک رشد کم‌‌‌سابقه ۶‌درصد گران شد، اما تعداد قابل‌توجهی از متقاضیان مسکن در واکنش به این اقدام فروشنده‌‌‌ها از خرید آپارتمان خودداری کردند.

همین عقب‌‌‌نشینی خریداران منجر به افت ۲۰درصدی حجم معاملات خرید ملک در اسفند در مقایسه با بهمن ماه شد. در روزهای اخیر تعداد زیادی از فروشنده‌‌‌ها با مشاهده این شرایط، تصمیم به انعطاف در قیمت‌های پیشنهادی گرفته، قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌‌‌های فروش را کاهش داده یا اعلام کرده‌‌‌اند حاضر هستند به خریدار واقعی تخفیف بدهند. پیش از این نیز واسطه‌‌‌های ملکی شهر تهران به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کرده بودند علائمی از بازگشت قیمت‌ها به سطح بهمن ماه در بازار فروردین ماه رصد می‌شود.

 منبع: دنیای اقتصاد