بانک‌ و بیمه

تخطی بانک گردشگری در رشد ترازنامه طی یک سال اخیر صفر شد

به‌روزترین‌ها– به گزارش «به‌روزترین‌ها» به نقل از روابط عمومی بانک گردشگری، میانگین رشد ماهانه دارایی یا همان رشد ترازنامه بانک در سه ماه نخست امسال در حالی به ۱.۶۵ درصد رسیده که به طور میانگین در دوره مذکور ۲ درصد فضا برای رشد داشته است.

بانک گردشگری بیش از یک سال است که مطابق محاسبات بانک مرکزی در این زمینه از حد مجاز خود تخطی نکرده و نمودارها نیز نشان می دهد که طی این مدت، درصد تخطی همواره صفر بوده است.

بر همین اساس بود که بانک گردشگری توانست با دریافت مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به برگزاری به موقع مجمع عمومی سالانه اقدام کند.

بانک مرکزی رشد ترازنامه بانک‌ها را به منزله رشد خلق پول توسط آنها می داند و معتقد است برای مهار نقدینگی باید رشد آن مطابق دستورالعمل اعلامی کنترل شود. 

منظور از رشد ترازنامه، افزایش مانده اقلام  سمت راست آن در سرفصل های مشمول اعلامی است که شامل خالص تسهیلات اعطایی، میزان سرمایه‌گذاری بانک، خالص دارایی ثابت و مواردی از این دست است. 

این گزارش حاکیست: بانک گردشگری در بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۳۹۸ سومین بانک و از ابتدای سال ۹۹، دومین بانک از حیث بازدهی برای صاحبان سهام خود بوده است.

بانک گردشگری ۱۰۰ شعبه در سراسر کشور دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا