افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی از اردیبهشت

افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی از اردیبهشت

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعمال کرایه‌های جدید حمل و نقل عمومی از ابتدای اردیبهشت تاکید کرد افزایش کرایه‌ها پیش از تاریخ مصوب شورا خلاف قانون است.

به‌روزترین‌ها– مهدی چمران پیش از آغاز جلسه امروز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به نخستین جلسه شورای شهر تهران در سال جدید، گفت: ان‌شاءالله همانطور که همگان به ویژه رهبر معظم انقلاب اعلام کردند سال جدید سال سلامتی و موفقیت برای همه ملت ایران باشد. امیدواریم برای شهرنشینان شهر تهران پیروزی و سلامتی در سال جدید حاصل شود و خدا توفیق دهد که فعالیت خوب و ثمربخشی داشته باشیم.

وی افزود: برنامه ریزی‌های خوبی برای سال ۱۴۰۲ انجام شده و امیدواریم شاهد تحقق انسجام و تحرک بیشتری باشیم. امیدواریم این تحرک در همه زمینه‌ها و به ویژه در کل کشور در مسائل جاری و مسائل معیشتی و اقتصادی مردم حاصل شود تا شاهد بهبود شرایط باشیم. همچنین امیدواریم در جنگ ترکیبی موفق شویم البته این موضوع قطعا با عمل محقق خواهد شد و فقط عملکرد دولت نیز موثر نخواهد بود و مردم باید همانطور که تا کنون همکاری و هماهنگی را در نهایت سطح ممکن انجام داده‌اند، ادامه دهند که این امر نیز از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است تا بتوانیم مشکلات را به خوبی حل و فصل کنیم. در این راستا از مردم می‌خواهیم در کنار ما به عنوان نمایندگان خود حضور داشته و راهنمای ما باشند.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره دخالت اعضای شورای شهر تهران در انتصابات شهرداری تهران، گفت: اعضای شورا در انتصابات دخالت ندارند و نباید دخالت داشته باشند. پیشتر که این موضوع در صحن اعلام شد و تاکید کردم که اگر کسی وجود دارد اعلام کند اما زمانی که می‌گویند اگر کسی را می‌شناسید معرفی کنید تا در روند و سیستم گزینش قرار بگیرد اعضا می‌توانند افراد را معرفی کنند ولی نباید در انتصابات دخالت کنند.

وی ادامه داد: در شورای شهر تبریز یکی از اعضای شورا در سال‌های گذشته در امر انتصابات دخالت کرده بود که موجب سلب عضویت شد. بی تردید این موضوع خلاف قانون است و نباید انجام شود. نه عضو شورا باید چنین کاری را انجام دهد و نه مسئولین باید این موضوع را بپذیرند.

چمران درباره اعطای خانه به یکی از کارکنان شهرداری تهران که در خانواده چهارقلو دارند نیز گفت: نمی‌دانم این خانه چگونه داده شده یعنی سند به نامشان شده و یا در اختیار این خانواده قرار گرفته تا زمانیکه مشکلات‌شان حل و فصل شود. باید این موضوع را بپرسم اما اگر از حدی بالاتر باشد نیاز به مجوز شورا خواهد بود.

وی درباره فیش حقوقی بهمن ماه یکی از مدیران شورای شهر تهران نیز اظهار کرد: در فیش حقوقی بهمن بیشترین میزان عقب ماندگی‌ها و عیدی‌ها واریز می‌شود و این فرد کارمند شهرداری است و باید از شهرداری در خصوص جزئیات فیش حقوقی سوال شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بودجه شهرداری تهران رسما پیش از سال جدید به شهرداری تهران ابلاغ شده است، افزود: افزایش کرایه تاکسی، اتوبوس و مترو در تهران از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران همچنین در جریان برگزاری یکصد و سی و هفتم صحن علنی شورای شهر تهران در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و امنیت کشور با اشاره به فرارسیدن سال نو ، امسال را سال به بار نشستن فرامین و ایده‌های مقام معظم رهبری دانست و گفت: امیدواریم که سال جدید سال استمرار غلبه بر دشمنان و گشایش‌های اقتصادی باشد و به خوبی از شرایط سخت عبور کنیم. 

وی در ادامه ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همه مسلمانان جهان عنوان کرد: امیدواریم به لطف الهی بتوانیم در این ماه پربرکت زمینه خودسازی و اوج گرفتن و پرواز کردن به سوی خداوند و رسیدن به معنویات باشد و ان‌شاءالله توفیق روزه داری را داشته باشیم و از برکات این ماه بهرمند شویم. 

رییس شورای شهر تهران در ادامه به روز ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این روز، روزی بود که بیش از ۹۸ درصد مردم نه یک کلمه کمتر و نه بیشتر مقتدرانه به حکومت جمهوری اسلامی آری گفتند و این اتفاق یک پیروزی بزرگ برای ملت ما بود.

 وی افزود: امیدواریم با تلاشهای مجاهدانه و درست، جمهوری اسلامی را به مرحله ای برسانیم که شایسته آن باشد که این پرچم را به دست حضرت مهدی موعود(عج) بسپاریم. 

چمران با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۲ به نام سال مهار تورم و رشد تولید که توسط مقام معظم رهبری تبیین شد با ذکر این نکته که نامگذاری سال‌ها هرکدام دارای فلسفه خاصی است، خاطرنشان کرد: فلسفه این اقدام این است که همه دولتمردان و مردم تلاش کنند تا در مسیر درست قرار بگیریم چرا که اگر بخش تولید ما دارای قدرت باشد می تواند مبادی اقتصادی خود را ساخته و منجر به توفیقات و گشایش های اقتصادی شود و امیدواریم همه ما اهتمام ویژه ای در این خصوص داشته باشیم و عمل به این شعار عملی باشد و تنها به بیان معطوف نشود. 

وی در ادامه ضمن محکوم کردن تجاوز مسلحانه رژیم صهیونیستی به سرزمین سوریه و شهادت دو تن از مستشاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: امیدواریم که پاسخ کوبنده و قاطع به جنابت رژیم جعلی اسرائیل داده شود؛ چرا که تجاوز به خاک کشور دیگری و به شهادت رساندن یک مهمان در آن کشور جنایتی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، ضمن آنکه این خوی وحشی گری خصلت این رژیم و امرای آمریکایی آنهاست همانطور که ما شاهد به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی بودیم، این چنین اقدامات از سوی چنین جنایتکارانی همچنان ادامه دارد و ان‌شاءالله با پاسخی قاطع روبرو خواهند شد. 

 منبع: ایسنا