قیمت کپسول گاز خانگی ۷۷۵ هزار تومان شد

قیمت کپسول گاز خانگی ۷۷۵ هزار تومان شد

در پی قطعی گاز متاسفانه قیمت هر کپسول گاز خانگی به ۷۷۵ هزار تومان رسید.

به‌روزترین‌ها– جدیدترین قیمت کپسول گاز خانگی اعلام شد.

سرمای هوا و بارش برف در استان خراسان رضوی با قطعی گاز همراه شد و بسیاری از شهروندان به ناچار به خرید کپسول گاز مایع روی آوردند.

سرمای هوا و بارش برف در استان خراسان رضوی در برخی از شهرستان‌های این استان با قطعی گاز همراه شد و بسیاری از شهروندان به ناچار به خرید کپسول گاز مایع روی آوردند که گفته می‌شد در این روزها افزایش قیمت نیز داشته است.

نماینده انجمن صنفی توزیع گاز مایع در خراسان رضوی گفت: هر کپسول گاز خالی برای شرکت سازنده ۷۷۵ هزار تومان و با گاز مایع حدود ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد، طی روزهای اخیر هیچ افزایش قیمتی در خصوص گاز مایع در تربت‌جام صورت نگرفته است.
مجتبی جلالیان افزود: در سرمای بی سابقه اخیر که گاز طبیعی برخی از مشترکان بویژه در تربت‌جام قطع شده است، شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع وظیفه داشتند تا به خانوارهای دچار مشکل، کسپول بدهند و اکنون گاز مایع به میزان لازم برای متقاضیان وجود دارد.

وی با بیان اینکه شغل ما گاز فروشی است و سیلندر فروش نیستیم، بیان کرد: مبلغ تولید سلیندر گاز بر عهده شرکت‌های سازنده است و شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع سودی در خصوص کپسول خالی دریافت نمی‌کنند.

نماینده انجمن صنفی توزیع گاز مایع در خراسان رضوی اظهار داشت: معمولا خانوارهایی که از نفت سفید استفاده می‌کنند، کپسول گاز مایع و اجاق گاز و وسایل مربوط به آن را در خانه دارند، اما در ماجرای اخیر بسیاری از مشترکان کپسول نداشتند و مجبور به خرید آن شده اند.

وی با بیان اینکه کپسول گاز مایع برای گرمایش خانه نیست، افزود: سوزن گاز مایع و طبیعی یکی نیست و اگر بجای هم استفاده شود آتش می‌گیرد. نگران جان مردم هستیم تیدیل وسایل گاز سوزطبیعی به مایع سوز کار هر کسی نیست. مردم باید نکات ایمنی در این زمینه را جدی بگیرند.

جلالیان با اشاره به اینکه در زمینه توزیع سیلند گاز هیچ مشکلی نداریم. گفت: امروز سه تریلی کپسول گاز به تربت‌جام ارسال شد و تامین کپسول گاز این شهرستان به صورت ویژه مد نظر است.

 منبع: تجارت نیوز