حمله توئیتری آمریکایی ها به پزشکان این کشور

حمله توئیتری آمریکایی ها به پزشکان این کشور

اگر چه عموم مردم جهان در مورد پزشکان با احترام فراوان صحبت می کنند، اما چند روزی است که کاربران آمریکایی توئیتر با هشتگی تند و بی ادبانه دکترها را در این کشور خطاب قرار داده اند.

موبنا – هشتگ یادشده «دکترها احمق هستند» نام دارد و به نظر می رسد استفاده گسترده از آن ناشی از عدم رضایت بسیاری از مردم ایالات متحده از عملکرد پزشکان در این کشور است.
در توئیت هایی که همراه با این هشتگ ارسال شده، بسیاری از کاربران از اینکه دکترها بیماری های آنها را جدی نگرفته و نگرانی ها و دغدغه هایشان را نادیده می گیرند، اظهار خشم و یاس کرده اند. همچنین برخی از آنها به خاطر تشخیص اشتباه بیماری هایشان که پیامدهای زیادی را برایشان به همراه آورده عصبانی بوده اند.
در یکی از این توئیت ها آمده است: در سن ۱۴ سالگی به علت خستگی و درد مزمن نزد دکتر رفتم و او گفت احتمالا عاشق شده ام. با اضطراب زیاد به اتاقم برگشتم و واقعیات را نادیده گرفتم و به بدنم آسیب زدم. ۱۱ سال بعد مشخص شد که دچار نوعی اختلال خواب بوده ام.
البته برخی نیز در برابر ارسال چنین توئیت هایی موضع گرفته اند و می گویند نباید برای اعتراض به عملکرد پزشکان از واژه های غیرمودبانه استفاده کرد. علاوه بر این، باید توجه داشت که پزشکان و کادر درمانی بیمارستان ها با مشکلاتی همچون فشار کاری فراوان، استرس گسترده و پرداخت های ناکافی مواجه هستند و لذا باید با آنها همدردی کرد.
یکی از منتقدان استفاده از این هشتگ نوشته است: دکترها احمق هستند هشتگ بسیار بدی است. یک دکتر هر هفته به طور متوسط ۲۵۵ بیمار را ویزیت می کند و باید سالها آموزش ببیند و تخصص کسب کند تا بتواند مردم را سالم نگه دارد. اجازه دهید شکرگذار این واقعیت باشیم که آنها علیرغم فشاری که تحمل می کنند خدمات عالی ارائه می کنند.

 منبع: مهر