توییتر نتوانست پیام‌های منتشر شده را طولانی کند

توییتر نتوانست پیام‌های منتشر شده را طولانی کند

یکی ازمهم‌ترین اقداماتی که توییتر در سال‌های گذشته انجام داد، آن بود که تصمیم گرفت محدودیت تایپ کاراکتر را از ۱۴۰ به ۲۸۰ کاراکتر افزایش دهد.

موبنا – توییتر یکی از آن دسته از شبکه‌های اجتماعی است که همواره توسط کاربران برای انتقال و انتشار مفاهیم و پیام‌های کوتاه بکار برده می‌شود. حالا توییتر به تازگی اعلام کرده است افزایش محدودیت تعداد کاراکترهای ممکن در هر پیام تاثیر چندانی در طول پیام های به اشتراک گذاشته شده بر روی این پلتفرم نداشته است و تنها یک درصد از توییت ها با ۲۸۰ کاراکتر نوشته و منتشر شده است این در حالیست که ۱۲ درصد پیام ها نیز بیش از ۱۴۰ کاراکتر بوده است. در هر صورت به نظر می رسد بر اساس این آمار و ارقام ارائه داده شده از سوی توییتر، همچنان میزان زیادی از کاربران ترجیح می دهند پیام های کوتاه زیر ۱۴۰ کاراکتر را در پلتفرم این شبکه اجتماعی ارسال کرده و با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

سال گذشته بود که توییتر تصمیم گرفت به درخواست خیل عظیمی از کاربرانش، قابلیت جدیدی را به پلتفرم خود بیفزاید که به واسطه آن، کاربران می‌توانستند پیام‌های طولانی‌تری را بنویسند و منتشر کنند و به عبارتی دیگر، محدودیت تعداد کاراکترهای آن از ۱۴۰ به ۲۸۰ کاراکتر تغییر و افزایش پیدا کرد.

محدودیت ۱۴۰ کاراکتری در هر توییت موجب شده بود کاربران بسیاری از تعداد بسیار کم کاراکترهای قابل انتشار و ارسال ناراضی باشند. چراکه در برخی زبان‌ها هر کلمه تعداد کاراکترهای متفاوتی دارد. انتشار نتایج تحقیقاتی که توییتر انجام داده بود نشان داد که تقریبا اغلب زبان‌های موجود در زمان استفاده از توییتر با مشکل محدودیت کاراکتر روبه ‌رو می‌شوند. بعنوان مثال، در شماری از زبان‌ها نظیر چینی، ژاپنی و کره‌ای می‌توان تقریبا دو برابر اطلاعات را با یک کاراکتر انتقال داد، این در حالیست که در زبان‌هایی نظیر ایتالیایی، انگلیسی و اسپانیایی چنین قابلیتی امکان‌پذیر نیست. برای مثال تنها ۰.۴ درصد از توییت‌های ژاپنی به محدودیت ۱۴۰ کاراکتری رسیده‌اند؛ اما در مورد زبان انگلیسی، بیش از ۹ درصد از توییت‌ها با ۱۴۰ کاراکتر منتشر شده‌اند. توییتر محدودیت ۱۴۰ کاراکتری را یکی از اصلی‌ترین عواملی می‌داند که باعث ناامیدی کاربران شده بود.

منبع: ایسنا