تعطیلی سامانه‌های ساتنا و چکاوک در ۶ روز آینده

به‌روزترین‌ها– به گزارش «به‌روزترین‌ها» به نقل از بانک مرکزی،‌ در بخشنامه ابلاغی بانک مرکزی به شبکه بانکی کشور آمده است: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی کل کشور از ۲۵ تا ۳۰ مردادماه سامانه‌های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه ها پذیرفته نخواهد شد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روزهای مذکور مشابه سایر روزهای تعطیل و با یک چرخه واحــد (۱۲:۴۵) خواهد بود.

 براساس اطلاعیه های قبلی، در چرخه واحد روزهای تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت های شاپرکی، دستور پرداخت های عادی نیز پردازش خواهند شد. 

براین اساس همچنین در خصوص ضمانت نامه‌های ریالی با تاریخ سررسید روزهای اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه‌های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در ۳۱ مردادماه فراهم خواهد بود.

بانک مرکزی از شبکه بانکی خواست تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز آن بانک در روزهای تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی انجام شود. 

تعطیلی بانک‌ها و موسسات اعتباری 
بانک مرکزی در بخشنامه دیگری به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که آنها نیز در ۶ روز آینده تعطیل خواهند بود و از شبکه مذکور خواست تا مسوولان پول‌رسان خودپردازها و پشتیبانی خدمات الکترونیکی به تعداد محدود به ارائه خدمات بپردازند.

همچنین هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۳۰ مردادماه در شهرها فقط یک شعبه و در تهران و شهرهای بزرگ ۱۰ درصد از شعب خود را با کارکنان محدود برای ارائه خدمات باز کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا