صرافی دیجیتال رابین‌کش ، جامع‌ترین پلتفرم ایرانی

صرافی دیجیتال رابین‌کش ، جامع‌ترین پلتفرم ایرانی

سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری همیشه بخشی از زندگی انسان‌ها بوده است‌‌. هر لحظه ممکن است اتفاقی برنامه‌ریزی‌نشده، ورق را برگرداند و زندگی از روند عا...

سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری همیشه بخشی از زندگی انسان‌ها بوده است‌‌. هر لحظه ممکن است اتفاقی برنامه‌ریزی‌نشده، ورق را برگرداند و زندگی از روند عادی‌اش خارج شود. معمولاً در چنین شرایطی داشتن یک پشتوانه مالی باعث می‌شود تا حداقل خیالتان راحت باشد دغدغه مالی نخواهید داشت.

همین باعث شده تا افراد دنبال سرمایه‌گذاری باشند‌. این روزها اخبار زیادی درباره پیشرفت و سودآوری بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. این اخبار آن‌قدر خوش‌خبر و نوید‌بخش بوده‌اند که افراد زیادی را جذب خود کنند. واقعیت این است که این بازار هم مثل همه بازارها بدون ریسک و خطر نیست.

خصوصاً اگر ندانید چطور در این بازار حضور داشته باشید، چه ابزاری استفاده کنید و با چه روش‌هایی استراتژی معامله خود را بسازید‌. یکی از مهم‌ترین ابزارها صرافی‌های متمرکزی است که معامله‌گران برای خرید‌وفروش‌های خود استفاده می‌کنند. اگر شما هم دنبال یک صرافی امن و مطمئن می‌گردید، در این مطلب قرار است با شما درباره جامع‌ترین پلتفرم ایرانی صحبت کنیم.

صرافی‌ متمرکز چیست؟

صرافی‌های متمرکز یا صرافی‌ها CEX (Cryptocurrency exchange) پلتفرم‌هایی هستند که به کاربران امکان خریدوفروش ارزهای دیحیتال را می‌دهند. در این صرافی‌ها شخص ثالثی باید برای نظارت بر معامله و تامین دارایی از طرف فروشنده و خریدار وجود داشته باشد.

صرافی‌های متمرکز در بلاک‌چین‌ها قابل‌مشاهده نیستند. این صرافی‌ها نیاز به احراز هویت فردی دارند. اطلاعات شخصی کاربر مثل اطلاعات هویتی و بانکی و … در صرافی‌ها ثبت می‌شود‌.

مهم‌ترین دلیلی هم که باعث شده صرافی‌های متمرکز روی دریافت اطلاعات کاربران تاکید داشته باشند، جلوگیری از پول‌شویی و کلاهبرداری‌های آنلاین است.

صرافی‌های داخلی و خارجی متمرکز

صرافی‌های متمرکز داخلی و خارجی زیادی وجود دارند که کاربران از آنها استفاده می‌کنند. صرافی‌های خارجی جزء معتبرترین و مطمئن‌ترین صرافی‌هایی هستند که معامله‌گران برای معامله و خرید‌وفروش سراغ آنها می‌روند.  

تقریباً هیچ آمار دقیقی را نمی‌توان برای تعداد صرافی‌‌های متمرکز گفت و هر روز هم لیست اسامی صرافی‌های متمرکز جهانی و داخلی طولانی‌تر می‌شود.

اگر بخواهید در یک بستر معتبر و جهانی فعالیت کنید، بهترین راه، انتخاب صرافی‌های خارجی و سایت‌های جهانی است. با‌این‌وجود، محدودیت‌هایی هم وجود دارند که استفاده از این صرافی‌ها را سخت می‌کنند. از جمله این محدودیت‌ها تحریم‌های انجام شده برای کشور ایران است.

همچنین بیشتر سایت‌های خرید‌وفروش ارز دیجیتال خارجی، از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند. به همین دلیل فعالیت در آنها برای همه کار آسانی نیست. شاید در نهایت یک یا دو سایت صرافی را پیدا کنید که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و امکان کار با آن برای کاربران ایرانی وجود دارد.

در چنین شرایطی، بهترین و مطمئن‌ترین کار استفاده و جایگزین‌کردن صرافی‌های داخلی است. با فعالیت در صرافی‌های داخلی هم می‌توانید با خیالی آسوده در بازار ارزهای دیجیتالی حضور پیدا کنید و هم هیچ نگرانی از بابت مسدود شدن دارایی و از دسترس خارج‌شدن حسابتان ندارید.

صرافی رابین‌کش جامع‌ترین و قدیمی‌ترین پلتفرم ایرانی است که در این حوزه فعالیت می‌کند.

صرافی دیجیتال رابین‌کش

صرافی دیجیتال رابین‌کش بیش از ۵ سال است که فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده است. تیم بنیان‌گذار این صرافی از جمله افرادی بودند که تلاش کردند گام‌به‌گام با پیشرفت‌ها و تحولات این حوزه همراه باشند و پیش بروند. این پلتفرم توسط دانشجویان و نخبگان کشوری پایه‌گذاری شده است و همچنان جزء کامل‌ترین و بهترین صرافی‌های داخلی است که در ایران فعالیت می‌کند.

تعداد رمزارزهای پشتیبانی صرافی دیجیتال رابین‌کش

رابین‌کش تا امروز یکی از صرافی‌های داخلی ای است که بیشترین پوشش رمزارزها را داشته. در حال حاضر این صرافی بیش از ۵۰ رمزارز را پشتیبانی می‌کند و در بازار برخط آن هم بالغ بر ۵۰ بازار قابل‌دسترسی هستند. این آمار و دسترسی‌ها همچنان در حال افزایش است و به‌زودی کاربران حاضر در رابین‌کش می‌توانند دسترسی‌های بیشتری هم داشته باشند.

صرافی دیجیتال رابین‌کش ، جامع‌ترین پلتفرم ایرانی

انواع بازارهای صرافی رابین‌کش

صرافی دیجیتال رابین‌کش در ابتدا کار خود را با یک بازار به نام بازار مستقیم (OTC) آغاز کرد. امروز دو نوع بازار دیگر هم به این بازار اضافه شده و در مجموعه با سه نوع بازار، پلتفرمی کامل، دقیق و جامع را برای کاربران فراهم کرده است.

بازار مستقیم

همان‌طور که اشاره کردیم، بازار مستقیم (OTC)  قدیمی‌ترین بازاری است که در رابین‌کش فعالیت می‌کند. در به‌روزسانی‌های مختلفی که تا امروز رابین‌کش داشته، امکانات و قابلیت‌های زیادی به این بازار اضافه شده است.

بازار مستقیم بیش از ۳۰ رمزارز را تحت پوشش دارد و کاربران می‌توانند در این بازار به کیف پول اختصاصی‌شان در رابین‌کش هم دسترسی داشته باشند. همچنین قابلیت‌های دیگری مثل تاریخچه سفارش‌‌ها و سفارش‌های جدید هم در این بازار در دسترس کاربران است.

بازار اکسپرس

بازار اکسپرس (Convert) بازار دیگری است که به پلتفرم رابین‌کش اضافه شد. تمام کاربرانی که معاملات خود را در این بازار انجام می‌دهند می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و به‌سادگی، دارایی موجود خود در صرافی دیجیتال رابین‌کش را به رمزارز موردنظرشان تبدیل کنند.

رابین‌کش تنها پلتفرمی است که بازار اکسپرس را در لیست بازارهای فعال خود دارد. این قابلیت‌ها و امکانات باعث شده تا رابین‌کش جامع‌ترین پلتفرم ایرانی باشد.

بازار برخط

بازار برخط (P2P) بازار آنلاینی است که استفاده و دسترسی به آن برای همه کاربران رابین‌کش آسان است. این بازار امکان ترید حرفه‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند و بالغ‌بر ۵۰ بازار را تحت پوشش دارد.

کیف پول اختصاصی رابین‌کش

اگر اهل بازار ارزهای دیجیتال باشید، به‌خوبی می‌دانید که اهمیت داشتن یک کیف پول چقدر در بازار ارزهای دیجیتالی مهم است.

دارایی‌ها و رمزارزهای دیجیتالی شما فقط زمانی امن هستند که در یک کیف پول مطمئن و معتبر نگه‌داری شوند. معمولاً بهترین کیف پول‌هایی که برای کاربران پیشنهاد می‌شود، کیف پول‌های سخت‌افزاری است. اگرچه این کیف پول‌ها خیال کاربران را از بابت امنیت دارایی‌‌ها آسان می‌کند اما استفاده از آنها آن‌چنان آسان نیست.

در چنین موقعیتی، معامله‌گران حرفه‌ای برای اینکه بتوانند با یک تیر چند نشان بزنند، سراغ صرافی‌هایی می‌روند که یک کیف پول اختصاصی دارند. با استفاده از کیف پول اختصاصی صرافی هم می‌توانید دسترسی آسان و سریعی به دارایی‌ها داشته باشید و هم بعد از هر معامله و در پایان، می‌توانید دارایی‌ها را به کیف پول سرد خود منتقل کنید تا از امنیت آنها هم مطمئن باشید.

صرافی دیجیتال رابین‌کش ، جامع‌ترین پلتفرم ایرانی

کارمزد صرافی دیجیتال رابین‌کش

اگر قرار باشد به‌عنوان یک معامله‌گر حرفه‌ای و دقیق وارد بازار شوید، میزان کارمزد صرافی که در آن فعالیت می‌کنید بسیار مهم است. شاید این کارمزد برای یک یا دو بار معامله در روز مبلغ زیادی محسوب نشود اما وقتی صحبت از ده‌ها تراکنش در روز می‌شود، مبلغ کارمزد اهمیت پیدا می‌کند.  

رابین‌کش کمترین کارمزد را برای معامله‌های انجام شده در پلتفرم خود دریافت می‌کند و پیشنهاد بسیار خوبی برای معامله‌گران حرفه‌ای بازار است.

دیگر ویژگی‌های صرافی رابین‌کش

از تعداد رمزارزهای تحت پوشش رابین‌کش، بازارها، کیف پول و کارمزد این صرافی گفتیم، اما امکانات و قابلیت‌‌های رابین‌کش فقط به همین چند مورد خلاصه نمی‌شود. در ادامه نگاهی اجمالی به دیگر خصوصیات رابین‌کش داشته باشیم:

  • سرعت و پویایی بازار برخط
  • طراحی ساده و کاربرپسند
  • تتر محافظت شده
  • دارای بازار آزمایشی و مسابقات حرفه‌ای
  • دارای سیستم حد ضرر
  • امکان دعوت دوستان و کسب درآمد از رابین‌کش
  • بلاگ
  • پشتیبانی از تومان
  • تیم حرفه‌ای و پشتیبانی ۲۴ ساعته

کلام پایانی

درباره صرافی‌های متمرکز و یکی از بهترین صرافی‌های داخلی ایران با شما صحبت کردیم. رابین‌کش پلتفرمی حرفه‌ای، جامع و امنی است که تا امروز توانسته کارنامه موفقی کسب کند و یکی از بهترین‌های این حوزه باشد. اگر می‌خواهید در یک پلتفرم حرفه‌ای و دقیق با کمترین کارمزد فعالیت کنید، همین حالا به جمع معامله‌گران حرفه‌ای در رابین‌کش بپیوندید.