اخبار برگزیدهخودرو

ورود کمیسیون صنایع مجلس به افزایش قیمت خودرو

به‌روزترین‌ها– علی جدی در خصوص درخواست شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو در سال جدید بیان کرد: در شرایط فعلی باید دید مبنای محاسباتی خودروسازان برای افزایش قیمت چیست؟ که اگر واقعا هزینه های خودروسازان بالاتر رفته است مانند خیلی از موارد دیگر که در تولید تورم اتفاق افتاده منطقی است.

برای افزایش قیمت خودرو پایه محاسباتی خودروسازان باید مشخص شود

وی با تاکید بر اینکه باید دید پایه محاسباتی خودروسازان چیست و چقدر می‌خواهند تغییر قیمت دهند؟ گفت: افزایش قیمت باید بر اساس افزایش هزینه باشد، در تولید اگر دولت قیمت را تعیین تکلیف کند و دستور بدهد، بالاخره قانون است و باید دولت اختلاف هزینه را از محل منابع خودش پرداخت کند. یعنی اختلافی که در محصول تمام شده وجود دارد و آن قیمتی که برای فروش الزام می‌کند، دولت ملزم به تأمین آن است و نمی‌توان تولید کننده را الزام به این کرد که زیر قیمت تمام شده محصول خود را عرضه کند، لذا معتقدم باید مبنای محاسبه را سنجید.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد: در جلسات هفته جاری کمیسیون صنایع و معادن موضوع افزایش قیمت خودرو را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.

جدی افزود: دولت هم می‌تواند از طریق نماینده خود در شورای رقابت این موضوع را دنبال کند.

اگر مبنای محاسباتی برای افزایش قیمت خودرو دقیق نباشد، نمی‌توان آن را پذیرفت

وی در پایان تاکید کرد: برای افزایش قیمت مبنای محاسبه مهم است و اگر بر اساس افزایش هزینه های مواد اولیه، قیمت دلار، ورق و… باشد می‌توان تا حدودی آن را پذیرفت، ولی اگر مبنای محاسباتی دقیق نباشد نمی‌توان پذیرفت.

 منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا