فناوری های وارداتی منشا ورود بدافزارها هستند

موبنا – حسن پارسا در خصوص آسیب های احتمالی دستگاههای اداری افزود: به طور معمول در بحث شبکه، زیرساخت ها و سامانه هایی ایجاد شده غالبا نرم افزارهای خارجی که از کشورهای صاحب فناوری وارد شده موجب بروز مشکلات هستند.
وی ادامه داد: فناوری های وارداتی و خارجی به ویژه فایروال، یو تی ام ها و تجهیزاتی که قرار است بر بستر فضای مجازی و سایبری برای ما تامین امنیت کند از مبادی ورود بدافزارها و ورود دشمن برای تخریب و اختلال در شبکه است.
جانشین معاونت فاوای سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: در حوزه زیرساخت ها نیز چنانچه سوییچ و سامانه های موجود خارجی باشد این قابلیت را دارند که موجب اختلال و مشکل شوند.
پارسا تاکید کرد: به همین منظور تدابیر پدافند غیرعامل بر استفاده حداکثری از تجهیزات بومی و ایرانی است که چنانچه برخی از این تجهیزات کیفیت کمتری داشته اشد اما امنیت سایبری با درصد بالاتری حفظ می شود.
به گفته وی سال های گذشته تعداد زیادی از تجهیزات و امن افزارها در فضای سایبری تولید شده و قابل استفاده و بهره بردای است که باید افزایش یابد چرا که این مهم مورد تاکید مقامات عالی کشور از جمله مقام معظم رهبری و رییس جمهوری بوده است.
پارسا همچنین در خصوص استفاده برخی دستگاههای دولتی از شبکه های اجتماعی غیربومی اظهار داشت: این امر ممنوع بوده و استفاده از شبکه های مجازی از جمله تلگرام برابر ابلاغیه ها و قوه قضاییه و دادستان مبنی بر جابجایی نامه های اداری بر بستر شبکه های اجتماعی غیر بومی جرم محسوب می شود و قابلیت پیگیری دارد.

 منبع: ایرنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا