بازار

افزایش اختیارات بانک مرکزی برای مداخله در بازار ارز

به‌روزترین‌ها– سیداحسان خاندوزی امروز در حاشیه نشست هم‌اندیشی با خیرین در سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران در مورد بازار ارز اظهار کرد: بانک مرکزی شرایطی فراهم کرده است که هم بانک‌های دولتی و صرافی‌های زیرمجموعه و هم صرافی‌های تضامنی، ارز خود را ارائه کنند. بنابراین راهکار بانک مرکزی در این زمینه به خوبی اجرا می‌شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: برای مدیریت بازار ارز، بانک مرکزی اختیارات جدیدی نیاز داشت که بتواند در بازار ارزی مداخله کند و این اختیارات در نشست هماهنگی سران قوا شب گذشته به تصویب رسید و اعطای اختیارات لازم برای بانک مرکزی تصویب شد.

وی تاکید کرد: در این زمینه اجماع صورت گرفت که اختیارات لازم به بانک مرکزی داده شود. آثار اختیارات جدید بانک مرکزی برای مداخله در بازار ارز را به زودی خواهیم دید.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد الزام شرکتها و صنایع بورسی برای عرضه ارز صادراتی خود در مرکز مبادله ارز و طلا نیز گفت: قرار شد همه صنایع کشور حتی صنایع نفت و گاز زیرمجموعه وزارت نفت و صنایع بورسی به مقررات بانک مرکزی در زمینه عرضه ارز در بازار مبادله ارز و طلا تمکین کنند.

خاندوزی تاکید کرد: بر همین اساس مقرر شد بازگشت ارز صادراتی در بازار مبادله ارز و طلا انجام شود.

وی در خصوص مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: هدف از مولدسازی، افزایش بهره‌وری و کارایی از دارایی‌های بلااستفاده و یا کم‌بازده دولت است.

خاندوزی اضافه کرد: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده است که مدارس خیرساز که نیمه‌تمام بوده‌اند در بحث مولدسازی با کمک منابع مولدسازی تکمیل می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا