استقبال از نسخه جدید iOS ۱۲ رکوردشکنی کرد

استقبال از نسخه جدید iOS ۱۲ رکوردشکنی کرد

تیم کوک در جریان برگزاری رویداد رونمایی محصولات جدید اپل اعلام کرد که هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد از دستگاه‌های این شرکت از نسخه جدید سیستم‌عامل iOS ۱۲ استفاده می‌کنند.

موبنا – بعد از آنکه نسخه جدید سیستم عامل آی‌اواس (iOS ۱۲) توسط اپل معرفی شد، اعلام شد که تقریبا نیمی از دستگاه‌های توسعه‌داده شده توسط این شرکت جدیدترین نسخه از آن را نصب کرده و از قابلیت‌های منحصر بفرد آن بهره‌مند شده‌اند.
حالا تیم کوک، مدیرعامل اپل به تازگی در جریان برگزاری رویداد محصولات جدید اپل اعم از آیپد پرو مدل ۲۰۱۸ رسما اعلام کرده است که در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد از کاربران این نسخه جدید را بر روی دستگاه‌های خود یعنی گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آیپد نصب کرده‌اند.
وی با ارائه این آمار و ارقام همچنین خاطرنشان کرد که میزان استقبال از آی‌اواس ۱۲ در نخستین ماه انتشار آن در تاریخ این سیستم‌عامل موبایلی بی‌سابقه بوده است.
بر اساس گزارش وب‌سایت The Verge، با مقایسه میزان محبوبیت و استقبال از iOS ۱۲ با محبوب‌ترین نسخه از این سیستم‌عامل یعنی iOS ۱۰ می‌توان دریافت که حتی از آن نیز در این فاصله زمانی کم گذر کرده و پیشی گرفته است.
البته هنوز معلوم نیست که چرا میزان استقبال از آی‌اواس ۱۲ بیشتر از نسخه‌های قبلی آن است و هنوز هیچ یک از مقامات اپل نیز در این خصوص سخنی به زبان نیاورده‌اند. اما بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند که یکی از دلایل اصلی محبوبیت بیش از اندازه آن اعمال بهبود در عملکرد دستگاه‌های مختلف و قابلیت‌های جدید و جذاب آن است.

 منبع: ایسنا