فید

16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق

سواد زندگی؛ سواد عاطفی–  رابطه جنسی، یکی از اضلاع روابط همسران است و از این رو، حفظ و بهبود آن نقش بسزایی در زندگی مشترک دارد. با رعایت نکات زیر، رابطه جنسی همسران در بهترین سطح حفظ می شود.

1 – با یکدیگر بیشتر از قبل گفت و گو کنید و سعی در اصلاح نقاط ضعف رابطه تان داشته باشید. تنها کافی است که درونی ترین احساسات و عواطف خود را به گونه ای کاملاَ آزادانه با همسرتان در میان بگذارید و به تدریج نیز دفعات انجام این تمرین را افزایش دهید.

با همسر خود پیرامون انتظاراتی که از رابطه جنسی دارید، حرف بزنید. در این زمینه دو اصل “راحتی” و “صداقت” اهمیت زیادی دارد. همچنین نباید از این فرصت در راستای انتقاد از شریک زندگی استفاده شود. صحبت های خود را بر اساس انتظاراتی که دارید شروع کرده و در انتخاب جملات دقت کنید. فقط مواردی را عنوان کنید که از تجربه آنها در رابطه جنسی خود و همسرتان احساس خوبی خواهید داشت.
از همسرتان سوال کنید که رابطه جنسی مطلوب وی چیست و آیا از ارتباط لمسی که با وی برقرار می کنید راضی است یا خیر؟ در واقع باید از طریق پرسش و پاسخ به درک مناسبی از اولویت ها و علایق شریک زندگی خود دست یابید و کشف کنید که چه نوع ارتباط لمسی را با چه اندازه فشار وارده بیشتر دوست دارد.

2 – بررسی کنید تا چه اندازه توانسته اید به انتظارات همسرتان عمل کنید؟ آیا این توقعات واقعا منطقی و درست هستند؟ در این زمینه اختلاف نظر دارید و یا همسو هستید؟

3 – طی روز با در آغوش گرفتن همسر خود، فرستادن پیام و یا برقراری تماس های تلفنی کوتاه، به وی نشان دهید که به او فکر می کنید و برای شما ارزش زیادی دارد. همین فعالیت های ساده در بهبود کیفیت رابطه جنسی نقش مهمی خواهند داشت.

4 – زمان هایی از روز را که در خانه و بدون مشغله هستید، دستان همسر خود را بیشتر بگیرید. زوجین به ویژه بانوان نیازمنددریافت عشق بیشتری از جانب همسر خود هستند تا برای برقراری یک رابطه جنسی سالم و مطلوب آمادگی بالاتری داشته باشند.

5 – حتی اگر سالیان سال هم از زندگی مشترکتان می گذرد، مجددا با یکدیگر قرارهای عاشقانه بگذارید و بعضی از شب ها را به تجربه رستوران های مختلف، طبیعت گردی، سینما و فعالیت های مشابه اختصاص دهید.

6 – از کلمات عاشقانه برای صدا زدن همسرتان استفاده کنید. همچنین هنگام رابطه زناشویی نیز رابطه کلامی را با یکدیگر حفظ کنید.

7 – هرگز به مقایسه همسر خود و دیگران به ویژه برخی هنرپیشه ها و مدل ها نپردازید. گریم ها و طراحی های پشت پرده عملاً ما را فریب می دهند.

8 – در صورت عدم مساعد بودن شرایط و یا حال روحی همسر به هر علتی، ابتدا به حل مشکل کمک کرده و پس از آن در مورد بازسازی رابطه جنسی خود گفت و گو کنید.
نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که برای اغلب مردانی که درگیر مشکلات و تنش ها هستند، رابطه جنسی با همسر می تواند مفید و آرامبخش باشد ولی در زنان برعکس است و خانم ها برای برقراری ارتباط جنسی موفق، نیاز به آرامش روحی دارند.

9 – از خودتان مراقبت کنید و به سلامت فیزیکی- ظاهری خود اهمیت زیادی بدهید. همچنین مراقب بوی بدن و دهان خود باشید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید.

11 – طرز آرایش و پوشش در خانه مطابق میل همسرتان باشد (هم مردان و هم زنان).

12 – در صورت بروز مشکلی در رابطه جنسی بدون هیچ خجالتی به پزشک مراجعه کنید.

13 – تمرین کیگل را انجام دهید: تمرین کیگل یا همان تمرین دیافراگم لگنی، انقباض و رهایش مکرر عضلات بخش تحتانی لگن است که می تواند به تقویت و کنترل ارادی عضلات منتج شود. این تمرین به مرور زمان قادر به درمان انزال زودرس در آقایان و همچنین کاهش افتادگی واژن خواهد بود. برای انجام این تمرین باید عضلاتی که به منظور توقف ادرار و یا جلوگیری از آن درگیر می شوند را برای 2 تا 3 ثانیه منقبض و سپس رها کرد. همین روند را 10 بار تکرار کنید. طی روز نیز بهتر است 5 ست تمرین کیگل را انجام دهید. اما مهم ترین مزیت کیگل این است که می توانید آن را در هر مکان و حالتی اجرا کنید مثلا حین رانندگی، نشستن پشت میز و یا زمان استراحت در خانه.

14 – تماشای فیلم های پورن می تواند در گذر زمان به روابط زناشویی آسیب های جدی وارد کند. (این درس را بخوانید)

15 – نکته ای مهم که زوجین با سن بالاتر از 50 سال باید به آن بپردازند، برنامه تغذیه ای اصولی است. در واقع اگر توجه چندانی به مواد غذایی مصرفی خود نداشته باشید، انرژی زیادی نیز نخواهید داشت و طبیعی است که نتوانید به تقویت رابطه جنسی زندگی مشترک خود کمک کنید. تغییر سبک زندگی، تغذیه درست و همچنین تمرینات ورزشی مستمر سه کلید اصلی رابطه جنسی سالم در سنین بالا هستند. همچنین توصیه می شود که این موارد را همراه با همسر خود و در کنار وی تجربه کنید تا بر صمیمیت و عشق میان شما افزوده شود. وی با مشاهده تلاش شما در راستای تداوم بخشیدن به یک رابطه جنسی مطلوب و در نهایت کمک به بقای یک زندگی با کیفیت، تبدیل به دوستی دلسوز و فعال خواهد شد.

16 – درباره روابط جنسی، بیشتر مطالعه کنید و خودآگاهی تان را افزایش دهید و آنچه آموخته اید را با همسر خود در میان بگذارید. ارتباط جنسی موفق، مستلزم دانش است.

آیا رابطه جنسی زوجین با افزایش سن و به خصوص پس از 60 سالگی متوقف می شود؟

به واسطه بهبود تغذیه و همچنین شرایط بهداشتی مناسب تر، میانگین طول عمر بالا رفته است. از طرفی طبق مطالعات مختلف، کیفیت زندگی در دوران پس از میانسالی نیز سال به سال روندی صعودی را طی می کند و بنابراین حفظ و تداوم رابطه جنسی با افزایش سن دیگر به هیچ عنوان مفهومی غیر قابل دست یابی نخواهد بود. برای مثال طبق نتایج به دست آمده از تحقیقی که درمجله آکسفورد آکادمیک در سال 2016 به چاپ رسیده است، ارتباط معنا داری میان رابطه جنسی در سنین بالا و تقویت حافظه وجود دارد. در این مطالعه وضعیت عملکردهای شناختی و فعالیت جنسی چندین داوطلب با رده سنی 50 الی 89 سال بررسی شد و فاکتورهای متعددی نیز مد نظر قرار گرفت. آقایان توانایی بیشتری در به خاطر آوردن توالی های ممتد از اعداد نشان دادند. در خصوص بانوان نیز بهبود کلی حافظه به ثبت رسید. بنابر این نه تنها رابطه جنسی در سنین بالا متوقف نمی شود بلکه برای سلامتی نیز بسیار مفید است.

* اگر به مطالب مربوط به همسران علاقه مند هستید، این چند درس را از دست ندهید:

زندگی مشترک تان را با این مثلث بسنجید و تصمیم بگیرید

نیاز روزانه انسان به آغوش چقدر است؟ / هر که را دوست دارید هر روز بغل کنید، به این 9 دلیل

چگونه به همسرمان “تحسین نامه” بنویسیم؟ 

“باج گیری عاطفی” چیست و در برابر آن چه کنم؟

مربع رابطه جنسی و فیلم های پورن

اتاق عشق؛ پایانی برای بسیاری از سوء تفاهم های همسران و افزایش روابط عاشقانه 

نکات کلیدی درباره “نحوه صدا زدن همسر” 

چرا برخی زنان و دختران بالغ در روزهایی از ماه، عصبی می شوند؟ راهکار چیست؟

آغاز تفکر انتقادی در همسران و راه های کاربردی برای ادامه عشق مشترک


عشق و شکست عشقی از نظر علمی (+چند راهکار عملی برای هر دو دوره) 

ارتباط کلامی بین زن و مرد و سوء تفاهمی که در همه تاریخ وجود داشته! (+چند نکته کاربردی برای آقایان و خانم ها) 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا